Radio

Zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

Trwa zbiórka podpisów w obronie Radia Maryja i Dyrektora rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka CSsR. Pismo do papieża Franciszka wystosowała poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.
 
 
Pod listem do Ojca Świętego podpisali się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef kancelarii premiera Beata Kempa oraz ministrowie: obrony, rodziny, infrastruktury, rolnictwa, a także posłowie do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS.
Pismo jest odpowiedzią na anonimową petycję skierowaną do papieża w sprawie rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności o. Tadeusza Rydzyka CSsR – wskazuje poseł Anna Sobecka.
– Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli, jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich mówi Anna Sobecka.
W liście polityk zwróciła też uwagę, że przez wiele lat swojej działalności katolicka rozgłośnia i dzieła przy niej powstałe otrzymały liczne wsparcie ze strony Kościoła, a także od wielu organizacji samorządowych i stowarzyszeń.
List w obronie Radia Maryja i dyrektora rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka CSsR można podpisać na stronie internetowej citizengo.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *