Zapowiedzi TV

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!”

Już 15 maja (poniedziałek) decydujące starcie uczestników drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”. Do ostatecznej rozgrywki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków stanie trzech najlepszych cukierników-amatorów wyłonionych w półfinale.
 
W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw. Kim są finaliści pysznego show TVP? W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw. Kim są finaliści pysznego show TVP?
Agata Stankiewicz pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, ale na co dzień mieszka w Warszawie. Jak sama mówi o sobie – szczęśliwa żona i „psia mama”. Z zawodu jest kosmetologiem i pracuje w klinice medycyny estetycznej. Po pracy najchętniej zamyka się w kuchni, gdzie piecze i gotuje. W wolnej chwili oddaje się również kolejnej pasji – fotografii. Marzy o własnej cukierni.
Małgorzata Nagat z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed wyborem – pizza czy ciasto – zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.
Justyna Pszczółka ukończyła studia ekonomiczne w Katowicach, jednak zawodowo spełnia się jako fotograf kulinarny. Mieszka w Siemianowicach Śląskich. Od 5 lat współtworzy stronę internetową o domowych wypiekach. Uwielbia przyrządzać kulinarne dzieła sztuki, które sprawiają, że życie staje się słodsze. Poza tym tańczy i uprawia zimowe sporty.
W finałowym odcinku uczestniczki będą musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotują tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceni jury – Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Rywalizacji przyglądać się będą prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.
Kto zwycięży w drugiej polskiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” i wraz z tytułem Polskiego Mistrza Wypieków wygra 50 tys. zł? Program jest realizowany w oparciu o cieszący się ogromną popularnością brytyjski format „The Great Bake Off” stworzony przez Love Productions emitowany przez BBC1.
„Bake Off – Ale Ciacho!” TVP 2, finał 15 maja, godz. 21:50
Wszystkie odcinki na vod.tvp.pl, więcej o programie na bakeoff.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *