Sport w TV

Adrian Meronk w Golf Channel Polska

Adrian Meronk świetnie rozpoczął rozgrywki Challenge Tour, zajmując po dwóch turniejach: Barclays Kenya Open i Turkish Airlines Challenge, jedenastą pozycję w rankingu Road to Oman. Skróty z obu turniejów polscy widzowie mogą oglądać tylko w Golf Channel Polska.

Pierwsze kroki w Challenge Tour, będącym przedsionkiem do europejskiej elity golfowej, stawia Polak – Adrian Meronk. Takie gwiazdy europejskiego i jednocześnie światowego golfa, jak Martin Kaymer, Justin Rose czy Henrik Stenson również zaczynały swoją profesjonalną karierę od gry w Challenge Tour. Wszyscy oni są już teraz zwycięzcami Turniejów Wielkoszlemowych i jednocześnie każdy z nich reprezentował Europę w Ryder Cup – widowiskowym i prestiżowym pojedynku reprezentacji Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Adrian Meronk jest niewątpliwie najlepszym polskim golfistą, klasyfikowanym w szczytowym momencie swojej amatorskiej kariery na ósmym miejscu w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR), co jest najwyższą pozycją polskiego zawodnika w historii. Jest wychowankiem wrocławskiego klubu Toya Golf & CC oraz absolwentem uczelni East Tennessee State University, gdzie w latach 2012-2016 reprezentował drużynę The Buccaneers Tennessee. Uczestniczył w najbardziej prestiżowym programie stypendialnym dla największych golfowych talentów na świecie. A przygodę z golfem rozpoczynał w wieku zaledwie siedmiu lat. Na zawodowstwo przeszedł w październiku 2016 roku i obecnie zajmuje świetną, jedenastą pozycję w rankingu Challenge Tour – Road to Oman.

Jego imponujące osiągnięcia amatorskie można wymieniać naprawdę długo. W latach 2010 i 2014 zdobył tytuł Amatorskiego Mistrza Polski. W 2014 roku, w barwach reprezentacji Polski, wywalczył historyczny awans do Mistrzostw Europy I dywizji, oraz wystąpił w drużynowych mistrzostwach świata. Wygrał też turniej akademicki – Inverness Intercollegiate Cup. W 2015 roku zajął ósme miejsce w Jones Cup Invitational – turnieju z udziałem ponad 80 najlepszych zawodników amerykańskich rozgrywek akademickich NCAA. Natomiast w 2016 poprawił ten rezultat, zajmując tym razem czwartą pozycję.

Adrian Meronk już dwukrotnie reprezentował Europę w corocznym starciu z USA w ramach Palmer Cup, gdzie jego kolegą z drużyny był między innymi Hiszpan Jon Rahm – obecnie wschodząca gwiazda światowego golfa i trzynasty golfista w Rankingu Światowym. Jest zwycięzcą mistrzostw Konferencji Południowej w 2016 roku. Pierwszym Polakiem w historii prestiżowego U.S. Amateur (2015) oraz Sun Bowl Western Refining (2015). Półfinalistą British Amateur Championship (2016). Golfistą Roku 2014 i 2015 w plebiscycie Polish Golf Awards, czy golfistą roku Konferencji Południowej (2015, 2016) ligi NCAA. W barwach reprezentacji Polski wywalczył ósme miejsce podczas drużynowych mistrzostw świata w Meksyku (2016). Indywidualnie, został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Już jako zawodowiec został pierwszym Polakiem w historii, który otrzymał zaproszenie do gry w turnieju European Tour – Alfred Dunhill Links Championship. Debiutując w tym najbardziej prestiżowym zawodowym cyklu w Europie, Adrian uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Obecnie jednym z głównych celów dwudziestoczterolatka jest zakwalifikowanie się do występu w letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, w 2020 roku.

Polski tenis miał kiedyś Wojtka Fibaka. Polski golf ma teraz Adriana Meronka. I nie jest on obiektem zainteresowania wyłącznie polskich kibiców golfa. Jego obiecujący debiut zawodowy został już dostrzeżony i opisany w obszernym felietonie opublikowanym na stronie europeantour.com. Również najnowszy materiał promocyjny, podsumowujący dwa pierwsze turnieje Challenge Tour, rozegrane w Kenii oraz Turcji – poświęca Adrianowi bardzo wiele uwagi.
Zapraszamy do oglądania polskiego mistrza w Golf Channel Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *