Zapowiedzi TV

„Wielki Test o Wyspiańskim” w Jedynce

TVP1 oraz Narodowy Instytut Audiowizualny zapraszają na „Wielki Test o Wyspiańskim”. 5 czerwca o godz. 20:30 w studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady i filmu, sportowcy oraz dziennikarze. Goście będą odpowiadać na pytania dotyczące życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.
 
W tym roku mija 110. rocznica śmierci Stanisława Wyspiańskiego, a „Wesele” zostało wybrane lekturą Narodowego Czytania 2017. To doskonała okazja, aby w kolejnym wielkim teście z udziałem gości, odpowiadać na pytania dotyczące życia i twórczości artystycznej wspaniałego dramaturga, poety, malarza, grafika, architekta i projektanta mebli – Stanisława Wyspiańskiego. W warszawskim studiu rywalizować będą m.in.: Dariusz Kordek, Halina Łabonarska, Marcin Rogacewicz, Andrzej Młynarczyk, Marcin Kwaśny, Marek Sierocki, Maria Rotkiel, Barbara Włodarczyk, Anna Matusiak, Jerzy Engel, Przemysław Babiarz. Zwycięski duet przeznaczy nagrodę na wybrany przez siebie cel charytatywny.
Między kolejnymi rundami pytań widzowie zobaczą m.in. autorską wersję artystycznej biografii Stanisława Wyspiańskiego przygotowaną przez rapera Marcina „Duże Pe” Matuszewskiego, fragmenty zarejestrowanych inscenizacji najważniejszych dramatów Wyspiańskiego z udziałem gwiazd polskiego teatru oraz felietony przybliżające atmosferę Krakowa końca XIX i początku XX wieku, w której malarz żył i tworzył swoje dzieła. Szczególna uwaga zostanie poświęcona najbardziej znanemu z dramatów Wyspiańskiego – „Weselu”. W programie ciekawostki związane z powstaniem tekstu oraz jego ekranizacją, a na żywo w studiu specjalni goście. Dodatkowo sonda uliczna sprawdzi, co Polacy wiedzą o artyście i jego dziełach.
”Wielki Test o Wyspiańskim” poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.
Widzowie będą mogli rozwiązywać test on line na stronie INTERIA.pl oraz wykorzystując aplikację WIELKI TEST TVP. Test realizowany jest w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, partnerem medialnym jest Interia, a patronami medialnymi Super Express i Program Pierwszy Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *