TVPZapowiedzi TV

Wiosna 2018 TVP3

W TVP3 aktualne, rzetelne lokalne i krajowe informacje dla widzów. Głównymi programami są poranny „Co niesie dzień” oraz wieczorny „Dziennik Regionów”. Lokalne tematy w ogólnopolskim kontekście prezentowane są w programach publicystycznych „Echa Dnia” i „Głos Regionów”. Reporterzy TVP przedstawiają w „Telekurierze” interwencje dziennikarskie z całej Polski. Ponadto na antenie TVP3 widzowie obejrzą unikalne magazyny tematyczne i poradnikowe, ciekawe reportaże oraz wciągające filmy dokumentalne.

PASMO OGÓLNOPOLSKIE TVP REGIONALNA
INFORMACJA
CO NIESIE DZIEŃ
poniedziałek-piątek, godz. 10:00, 12:45
Poranny program TVP3, a w nim najbardziej aktualne i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się
w ciągu dnia. W programie m.in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami z oddziałów terenowych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, przegląd regionalnych
i ogólnopolskich portali internetowych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. Program ze studia w Szczecinie prowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych.
(wydanie o godz. 10:00 – w wersji dla osób niesłyszących).
DZIENNIK REGIONÓW
poniedziałek-piątek, godz. 16:45 ; 22:00
sobota i niedziela, godz. 22.00
Główny program informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Dzięki oddziałom terenowym oraz ich reporterom, dotrzemy do każdego zakątka Polski.
(wydanie o godz. 22.00 – w wersji dla osób niesłyszących)
AGROBIZNES
poniedziałek-piątek, godz. 13:20
Program informacyjny, przeznaczony głównie dla biznesmenów pracujących w otoczeniu rolnictwa, rolników, handlowców, ale również dla „mieszczuchów”. Informujemy także
o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem. Aktualne wiadomości
z branży rolno-spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe.
(program realizowany przez TVP1)
PUBLICYSTYKA
ECHA DNIA
poniedziałek-piątek, godz. 22:20
Program poruszający aktualne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze w powiązaniu z polityką ogólnopolską. Przedstawia lokalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji. W programie gośćmi są uczestnicy wydarzeń, przedstawiciele administracji centralnej, samorządów, stowarzyszeń lokalnych i związków pracodawców, central związkowych oraz ekspertów z różnych dziedzin. Program porusza, również aktualne wydarzenia kulturalne, sportowe czy przedsięwzięcia gospodarcze.
GŁOS REGIONÓW
niedziela, godz. 12:10
Jak realizowane są decyzje centralnych urzędów? Czy to, o czym decydują w stolicy, jest korzystne dla zwykłych ludzi? Czym interesują się lokalne gazety i jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców? Ekipa programu interwencyjnego wyrusza do miejsc najważniejszych wydarzeń, interweniuje w sprawach bezpośrednio dotykających ludzi. Autorzy spotkają się z bohaterami wydarzeń, poruszających opinię publiczną.
TELENOWYNY
sobota, 14:20 raz w miesiącu
Program informacyjny w języku ukraińskim, z jednoczesnym tłumaczeniem na jezyk polski. Przeznaczony dla mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz widzów zainteresowanych problemami naszych wschodnich sąsiadów. Prezentuje historię stosunków polsko-ukraińskich, a także bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne.
PROGRAMY REPORTERSKIE
TELEKURIER
poniedziałek-piątek, godz. 16:00
Program prezentuje sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Autorami reportaży są dziennikarze oddziałów terenowych TVP z całej Polski. Poruszają w nich tematy niechętnie ujawniane, jak korupcja, łamanie prawa, przyzwolenie na przemoc. Dziennikarze pokazują ludzkie dramaty i trudne sytuacje życiowe.
PASMA WŁASNE ODDZIAŁÓW TERENOWYCH TVP
Całodzienny program TVP3 składa się z:
pasma ogólnopolskiego (tzw. pasmo wspólne) – emisja programu ogólnopolskiego, w całym zasięgu technicznym stacji;
pasm lokalnych (tzw. pasma własne) – wszystkie oddziały emitują lokalnie własne
programy informacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz inne propozycje programowe.
pasm półrozłącznych – wybrane oddziały emitują lokalnie własne audycje; pozostałe oddziały emitują wspólny program, na wzór pasma ogólnopolskiego.
Pasma własne oddziałów terenowych emitowane są w godzinach:
poniedziałek-piątek:
(5 godzin 30 minut programu lokalnego)
07:00-08:00
17:30-22:00
sobota-niedziela:
(5 godzin 45 minut programu lokalnego)
10:00-11:15
17:30-22:00
Pasma półrozłączne emitowane są w godzinach:
poniedziałek-piątek:
08:05 – 09:00
12:30 – 12:45
16:30 – 16:45
sobota-niedziela:
bez pasm półrozłącznych
TVP3 tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.
TVP3 to także portal tvp3.tvp.pl – jeden z największych zbiorów materiałów video o aktualnych wydarzeniach w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *