PolsatSport w TV

World Grand Prix: Polska – Korea Południowa w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polskie siatkarki zagrają w niedzielę w finale II dywizji World Grand Prix. Przeciwniczkami Biało-Czerwonych w czeskiej Ostrawie będą reprezentantki Korei Południowej.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego w tegorocznej edycji World Grand Prix, zajęły trzecie miejsce w fazie grupowej, za drużyną Korei Południowej oraz Niemiec. Na dziewięć spotkań siatkarki poległy tylko w dwóch – w obu z Koreankami. Najpierw w Ostrowcu Świętokrzyskim 1:3, później w Suwon 0:3. Zarówno w jednym jak i drugim meczu Polki walczyły w niektórych setach na przewagi, ostatecznie musiały jednak dwukrotnie uznać wyższość podopiecznych trenera Honga Sungjina. Bilans spotkań jest więc korzystniejszy dla Koreanek. Polskie siatkarki czeka bardzo trudny finał.

Polki w półfinale II dywizji World Grand Prix pokonały gospodynie turnieju – Czeszki 3:1. Naszym zawodniczkom udało się zrewanżować za porażkę 2:3 w eliminacjach mistrzostw świata, rozgrywanych w warszawskim Torwarze.

Przeciwniczki Biało-Czerwonych w niedzielnym wielkim finale – Koreanki, zajęły pierwsze miejsce w fazie grupowej. Przegrały zaledwie jedno spotkanie, z reprezentacją Bułgarii 2:3. Sobotni półfinał siatkarki Sungjina wygrały w tie-breaku z Niemkami. Rozegrały więc o jednego seta więcej niż nasze reprezentantki, ale miały więcej czasu na odpoczynek, ponieważ grały jako pierwsze. Sprawa pozostaje otwarta, spotkanie będzie na pewno emocjonujące, ponieważ mimo zmiany przepisów przez władze Federacji Międzynarodowej Siatkówki (FIVB), obu ekipom zależy na wygranej w spotkaniu.

Finał II dywizji w Ostrawie będzie prawdopodobnie ostatnim. Władze FIVB zamierzają w przyszłym sezonie wprowadzić nowe zasady turnieju, który będzie rozgrywany na wzór męskich rozgrywek. Polki miałaby automatycznie zostać do niego zakwalifikowane i grać z najlepszymi zespołami na świecie. World Grand Prix ma zostać zastąpione Ligą Światową Kobiet.

Transmisja meczu Polska – Korea Południowa w niedzielę w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek transmisji o 18.00

Jeden komentarz do “World Grand Prix: Polska – Korea Południowa w Polsacie Sport i Super Polsacie

  • Ależ emocje! Zawsze lubiłem siatkówkę i bardzo mnie cieszy, że Polsat Sport tę siatkówkę pokazuje. A tu się szykuje spory sukces naszych dziewczyn, trzymam kciuki!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *