Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Żadna stacja bazowa T‑Mobile nie została trwale uszkodzona podczas nawałnicy

Pomimo ogromnych zniszczeń jakie poczyniła ostatnia nawałnica, która nawiedziła północna Polskę żadna ze stacji bazowych należących do T‑Mobile nie została przewrócona lub trwale uszkodzona. Jedynie w kilku przypadkach doszło do „rozwizowania” radiolinii w efekcie silnego wiatru, który przesunął ustawienie anten i stacje przestały się wzajemnie „widzieć”.
 
Informacje o wszystkich utrudnieniach automatycznie i natychmiastowo trafiają do Centrum Zarządzania Siecią, które przez całą dobę monitoruje działanie infrastruktury i w każdej chwili może zlecić naprawę usterki technikom w dowolnym miejscu w kraju. Na szczęście naprawienie tego typu usterki nie wymagało wiele czasu i nasi technicy szybko się z nimi uporali.
Znacznie większym utrudnieniem okazał się brak dostaw prądu, który dotknął ponad 200 lokalizacji, z których korzystamy. W większości sytuacji dostawy prądu zostały przywrócone na tyle szybko, że pozostało to bez wpływu na jakość usług telekomunikacyjnych. Było to możliwe dzięki bateryjnym systemom podtrzymania działania, w które wyposażone są wszystkie stacje bazowe T‑Mobile oraz agregatom prądotwórczym zainstalowanym w ważnych lokalizacjach. Do części stacji dostarczone zostały agregaty awaryjne, które magazynowane są na terenie całego kraju właśnie na wypadek tego typu trudnych sytuacji, napraw czy remontów – tylko w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim przez cały czas pracowało 20 ekip z mobilnymi agregatami. Pozostałe staje bazowe były uruchamiane wraz z przywracaniem dostaw energii, co w dużej mierze zależne było od napraw zniszczonej infrastruktury dostawców.
Do środowego popołudnia nie działo jeszcze kilka stacji, do których z uwagi na skalę zniszczeń wokół nie udało się jeszcze dotrzeć. Na szczęście ich brak nie jest odczuwalny na dużym obszarze, gdyż sąsiednie stacje bazowe przejęły część ruchu jaki obsługiwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *