Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

„Zwierzęta Wajraka 2” na kanale Planete+

W październiku stacja zachęca widzów do wybrania się w wyprawę z Adamem Wajrakiem („Zwierzęta Wajraka 2”), ale też poznania niezwykle interesujących produkcji z pasma serie („Kierunek – Kosmo. Odkrycia i Wyprawy”) biografie („Jack London. Wielka Przygoda”) oraz z pasma hit („Kto się boi Lady Chatterley?”).

 

ZWIERZĘTA WAJRAKA 2

Adam Wajrak ponownie zaprasza na wyprawy, które nie wymagają długich przygotowań, drogich biletów i dalekich podróży. Wystarczy solidne obuwie, lornetka i termos z kawą. Tuż obok żyją zwierzęta, których obserwacja dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Ptaki, przylatujące do karmników; bobry nad brzegami rzek; żaby na podmokłych łąkach; susły i chomiki na polach; jelenie w lasach.

EMISJA: OD 17 PAŹDZIERNIKA, NIEDZIELA, GODZ. 15:30

KIERUNEK – KOSMOS. ODKRYCIA I WYPRAWY

Autorzy serii przedstawiają fascynującą historię badań i eksploracji kosmosu, począwszy od umieszczenia na orbicie pierwszego sztucznego satelity, przez loty załogowe, spacer po Księżycu i wyprawy o charakterze turystyczno-komercyjnym. Dziś dawny wyścig między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi zastąpiła rywalizacja miliarderów. Czy taka jest przyszłość eksploracji kosmosu?

EMISJA: OD 11 PAŹDZIERNIKA, OD PON.-PT., GODZ. 17:00

JACK LONDON. WIELKA PRZYGODA

Zrealizowany z werwą dokument o człowieku pełnym pasji, równie ciekawym, jak jego książki.

Jack London wiódł życie tak intensywne, że przygodami mógłby obdzielić tuzin aktywnych osób. Dorosłość osiągnął w czasie, gdy Ameryka wkraczała w erę nowoczesności. Był dziennikarzem, korespondentem wojennym, poszukiwaczem złota i traperem, który pisał książki. Przez 7 lat żeglował po Pacyfiku. Ożenił się z kobietą, która jak on była wolnym duchem. Umarł przedwcześnie, jak wielu idoli.

EMISJA: 16 PAŹDZIERNIKA, SOBOTA, GODZ. 22:00

KTO SIĘ BOI LADY CHATTERLEY?

W 1960 roku korona brytyjska chciała sądownie zablokować wydanie „Kochanka lady Chatterley”. Dokument przedstawia kulisy tego pamiętnego procesu.

Pod koniec lat 20. David Herbert Lawrence ukończył powieść, która uczyniła go sławnym. W „Kochanku lady Chatterley” opisał romans arystokratki z leśniczym, nie stroniąc od scen erotycznych. Wywołało to sprzeciw cenzury. Gdy w 1960 roku wydawnictwo Penguin Books chciało opublikować pełen tekst książki, zostało pozwane do sądu. Przez sześć dni prawnicy spierali się, czy można ją wydać…

EMISJA: 31 PAŹDZIERNIKA, NIEDZIELA, GODZ. 22:00

 

Planete+ to polski kanał, którego wyróżnia bogactwo i różnorodność tematów. Prezentuje niezwykłe biografie, zagadki historii, zjawiska popkulturowe, zachwycającą naturę oraz interesujące podróże. Dzięki temu stacja idealnie trafia w gusta widowni z miast AFF 197, zajmującej wysokie stanowiska AFF 225 oraz z zarobkami powyżej 3500 zł AFF 184.

DANE: NAM VII-IX 2021 A25-59 C100K+, A20-54 Top Management,  A25-54 inc. 3500 vs A 16-49; 06:00:00-25:59:59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *