2. liga: Widzew Łódź – Olimpia Elbląg w TVP3

Po przerwie zimowej na boiska wracają zespoły 2. ligi. Prowadzący w tabeli Widzew Łódź zagra u siebie w 21. kolejce z Olimpią Elbląg. Transmisja meczu w niedzielę w TVP 3, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Widzew po 20 kolejkach prowadzi w tabeli z punktem przewagi nad Górnikiem Łęczna. Drużyna prowadzona przez Marcina Kaczmarka miała udaną końcówkę zeszłego roku. Odniosła w lidze cztery zwycięstwa z bilansem bramkowym 17:1.

Podczas przerwy zimowej łodzianie rozegrali siedem sparingów: wygrali trzy spotkania (po 3:2 z Unią Janikowo i Olimpią Grudziądz, 4:0 z Gryfem Wejherowo), ponieśli trzy porażki (1:2 z KKS-em Kalisz, 1:3 ze Stalą Mielec, 0:1 z Ingulcem Petrowe) i jedno zremisowali (1:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie).

Przed wznowieniem rozgrywek Widzew pozyskał znanego z gry m.in. w Legii Warszawa i Miedzi Legnica Estończyka Henrika Ojamaę, młodego napastnika Roberta Prochownika oraz Krystiana Nowaka. Ten ostatni, który wrócił do klubu po kilku latach, doznał jednak poważnej kontuzji i będzie pauzował przez kilka miesięcy.

Piąta w tabeli Olimpia Elbląg na zwycięstwo w 2. lidze czeka od 27 października. Od tego czasu zespół trenera Adama Noconia zremisował cztery razy i poniósł jedną porażkę.

Z Widzewem nie zagra najlepszy strzelec Olimpii – Damian Szuprytowski, którego z powodu urazu czeka kilkumiesięczna przerwa.

Elbląski zespół w przerwie zimowej zagrał pięć spotkań sparingowych. Przegrał po 1:2 ze Stomilem Olsztyn, Olimpią Grudziądz i Elaną Toruń oraz 0:1 z rezerwami Arki Gdynia oraz pokonał Sokół Ostróda 1:0 oraz Bałtyk Gdynia 4:1.

W następnej, 22. kolejce (8 marca) w TVP 3 i TVPSPORT.PL będzie transmitowane spotkanie Górnika Łęczna z Widzewem.

Widzew Łódź – Olimpia Elbląg. Szczegóły transmisji (niedziela, 1 marca)

Mecz: od godz. 13:00 TVP 3, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Komentator: Maciej Iwański

Reporter: Mariusz Jankowski