MediaPolsatZapowiedzi TV

Czerwiec na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze czerwcowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

Największe transporty

Premiera: piątek 5 czerwca, godz. 21:00

Drogą lądową czy morską: zapraszamy na fascynujący program o transporcie największych ładunków i o pracy tych, którzy muszą sprawnie przetransportować je z punktu A do punktu B. Przewiezienie ogromnego zbiornika na piwo, wielkiego namiotu cyrkowego, lodowej rzeźby czy parowozu nigdy nie jest prostą sprawą.

Specjaliści ścigają się z czasem i walczą z żywiołami, przeciskając nadwymiarowe ładunki przez wąskie ulice i kręte drogi. Muszą pokonywać kolejne problemy i robić wszystko, aby dostarczyć cenny towar na miejsce przeznaczenia — na czas i nieuszkodzony. Tu nie ma miejsca na pomyłki i błędy.

Strefa dla wędkarzy

W każdą sobotę od 13 czerwca, godz. 20:00

Nowe odcinki drugiej serii programu „Na ryby, po przygodę” to okazja do wyprawy dookoła świata w towarzystwie naszych nieustraszonych wędkarzy, wciąż goniących za największymi, najrzadszymi i najbardziej przerażającymi stworzeniami żyjącymi w wodzie!

 

 

Pies na służbie: szkoła szczeniaków

Premiera: dni powszednie od poniedziałku 15 czerwca, godz. 19:20

Nowy, ciekawy serial dla całej rodziny ukazuje drogę, jaką muszą przejść szczeniaki, aby stać się psami policyjnymi, specjalistami od wykrywania biozagrożeń, psami-przewodnikami czy asystentami niepełnosprawnych.

Zobaczymy, jak młodziutkie, słodkie szczeniaki zaczynają tresurę, jak na ich rozwój wpływają konkretne cechy charakteru i jakich umiejętności wymaga się od nich w zależności od tego, co mają robić w przyszłości. Dowiemy się, jak zwykły szczeniak zostaje poważnym psem pracującym.

Wredne rośliny

Premiera: niedziela 28 czerwca, godz. 9:10

Dwie grupy roślin wykazują tak niezwykłe zachowania, że półtora wieku temu przyciągnęły uwagę Karola Darwina; te same rośliny — storczyki i ich mięsożerni krewni — dziś także fascynują naukowców. Storczyki wabią eterycznym pięknem, ale ich egzotyczne kwiaty mają tylko jeden cel: przyciągnąć zapylające je organizmy.

Nie chodzi jednak tylko o storczyki — naukowcy odkryli, że na świecie żyje znacznie więcej mięsożernych roślin, niż dotąd sądziliśmy. Rośliny mięsożerne pojawiły się na przestrzeni lat w wielu filmach science fiction — ale rzeczywistość okazuje się o wiele dziwniejsza, niż jakiekolwiek fantazje.

Nasza tajemnicza planeta

Premiera: niedziela 7 czerwca, godz. 15:00

Nasza planeta wciąż kryje wiele tajemnic. Dlaczego w jednym miejscu u wybrzeży Meksyku gromadzi się ponad 400 rekinów wielorybich — i co to ma wspólnego z pewnym meteorem? Dlaczego warany z Komodo nie żyją nigdzie poza tą i kilkoma okolicznymi wyspami? Jak to możliwe, że jeden z najwspanialszych lasów deszczowych na świecie jest niemal kompletnie zapomniany?

Od najdziwniejszych zwierząt żyjących na wyspie Celebes po dziwaczne, podziemne stworzenia świata Majów; od terenów zamieszkałych przez pumy i wysokich Andów, przypominających marsjańskie krajobrazy, po zaginione światy Afryki i wojny pawianów: zapraszany na wyprawę przez kontynenty i przez tysiąclecia, aby wspólnie odkrywać tajemnice natury.

 

 

Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór

Premiera: niedziela 7 czerwca, godz. 21:00

Ciekawy serial dokumentalny skupiający się na psychice, ambicjach i niebezpiecznych związkach Henryka VIII. W każdym odcinku zobaczymy nieco inny portret najsłynniejszego brytyjskiego monarchy, począwszy od młodego Henryka pragnącego rywalizować z najpotężniejszymi władcami w Europie.

Przyjrzymy się, jak zerwanie z Rzymem przyniosło królowi ogromne bogactwo i bezprecedensową władzę, choć przyczyniło się także do politycznej izolacji i powstania otoczenia klakierów, wśród których nie było prawie nikogo na tyle odważnego, aby przeciwstawić się władcy. Bogate rekonstrukcje i wypowiedzi wielu ekspertów pozwolą nam lepiej zrozumieć jego życie i decyzje podejmowane na królewskim dworze.

Wielkie miasta starożytności — część 1

Premiera: poniedziałek 8 czerwca i wtorek 9 czerwca, godz. 22:00

Ateny, Aleksandria, Tikál czy Rzym: te legendarne miasta to jedne z najważniejszych na świecie stanowisk archeologicznych, które wciąż jeszcze kryją w sobie wiele sekretów. Zbudowane jako świątynie wiedzy, szybko stały się tętniącymi życiem centrami starożytnego świata.

Jakie były ich początki, jak wyglądało w nich codzienne życie, w jaki sposób stały się ośrodkami nauki i odkryć? Ten fascynujący serial ukazuje, jak wyglądały starożytne miasta w szczytowych okresach ich potęgi i rozwoju.

Znakomite cyfrowe rekonstrukcje w połączeniu ze współczesnymi materiałami filmowymi i wyjaśnieniami najlepszych ekspertów rzucą nowe światło na te skarby architektury i dawne cywilizacje, które położyły fundamenty pod współczesny świat.

Starożytne superbudowle

Premiera: dni powszednie od piątku 10 czerwca, godz. 22:00

Serial opowiada o najciekawszych budowlach świata starożytnego: Wielkim Murze Chińskim, Petrze w Jordanii, inkaskiej twierdzy Machu Picchu i średniowiecznym klasztorze na Mont Saint-Michel we Francji. To jedne z najdokładniej zbadanych obiektów na świecie, a mimo to wciąż kryją w sobie wiele tajemnic. A może odpowiedzi na wszystkie pytania przez cały czas były widoczne — ale nie dla ludzkiego oka?

Ta przełomowa seria prezentuje unikalne podejście do zgłębiania tajemnic inżynieryjnych najsłynniejszych starożytnych budowli poprzez ich badanie z odmiennej perspektywy lub w innej skali. Od zdjęć satelitarnych i wykonanych z lotu ptaka aż do poziomu mikroskopowego: każda taka analiza pomaga rzucić nowe światło na historyczne i architektoniczne zagadki, które przez lata fascynowały historyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *