DVB-TSport w TVTVP

2. liga: Znicz Pruszków – GKS Katowice w TVP Sport

Już w czwartek zainaugurowana zostanie 26. kolejka 2. ligi. W pierwszym spotkaniu tej serii gier zobaczymy w akcji lidera rozgrywek. Czy powiększy chociaż na kilkadziesiąt godzin przewagę nad najgroźniejszymi rywalami?

Przed zespołami na trzecim szczeblu rozgrywkowym kolejna seria gier. W najbliższej kolejce będą pauzowali zajmujący piąte miejsce w tabeli zawodnicy Wigier Suwałki. Jako lider do tej kolejki przystępują piłkarze GKS Katowice.

Podopieczni Rafała Góraka wykorzystali fakt, że w ostatni weekend nie grał Górnik Polkowice. W sobotę pokonali Olimpię Grudziądz 1:0, po golu Marcina Urynowicza dopiero w 86. minucie.

Katowiczanie po ostatniej wygranej awansowali na pierwsze miejsce. Drugiego Górnika wyprzedzają obecnie o dwa punkty. Polkowiczanie w sobotę zagrają na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Sześć punktów do lidera traci Chojniczanka, która ma jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej.

GKS w 2021 roku spisuje się bardzo dobrze. Odniósł pięć zwycięstw i poniósł tylko jedną porażkę. Kibice z drużyny z Bukowej mają nadzieję, że ich zespół po dwóch latach wróci na zaplecze Ekstraklasy.

Najlepszą wyjazdową ekipę tego sezonu w 2. lidze w czwartek czeka wyjazdowe starcie na Mazowszu. Znicz Pruszków jest w zupełnie innej sytuacji. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Kobiereckiego walczą o utrzymanie. Obecnie zajmują 15. miejsce, ale mają tyle samo punktów, co plasujący się w strefie spadkowej Błękitni Stargard.

W pierwszych meczach pod wodzą nowego trenera nie szło im najlepiej. Jednak dwa ostatnie spotkania wygrali – z Sokołem Ostróda 2:1 i Hutnikiem Kraków 3:1. Trzy gole w nich strzelił Maciej Wichtowski.

Teraz przed nimi potyczka z liderem. Znicz po spadku katowiczan do 2. ligi jeszcze nie przegrał z tym rywalem. W poprzednim sezonie wygrał u siebie 2:1, a w obecnym zremisował na wyjeździe 1:1 dzięki bramce w 90. minucie.

Znicz Pruszków – GKS Katowice, 26. kolejka 2. ligi. SZCZEGÓŁY TRANSMISJI NA ŻYWO

Kiedy mecz: czwartek, 8 kwietnia o godzinie 18:00

Transmisja: TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

Kto skomentuje: Hubert Bugaj