Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

WTA 500 w Eastbourne: Iga Świątek zagra z ćwierćfinalistką Wimbledonu

W drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Eastbourne najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek, zmierzy się z Darią Kasatkiną.

Świątek w meczu pierwszej rundy przeciwko Heather Watson w decydującej partii przegrywałą już 1:4, 0:40. Polka po raz kolejny w tym sezonie potrafiła jednak odwrócić losy spotkania i zwyciężyła w trzecim secie 7:5. Rywalizacja trwała aż 2h 42 minuty. Cały czas uczę się gry na trawie, moja relacja z ta nawierzchnią jest trudna, raz się kochamy, raz nienawidzimy – powiedziała po meczu zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu z 2018 roku.

Watson to zawodniczka, która w tym sezonie właśnie na trawie osiągnęła swój najlepszy rezultat. 65. w rankingu Brytyjka w zeszłym tygodniu dotarła do półfinału turnieju w Birmingham. Na tej nawierzhcni jest bardzo solidną tenisistką. Tym bardziej cieszy zwycięstwo Polki, która w drugiej rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną. Rosjanka w 2018 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu, a kilka dni temu doszła do finału we wspomnianym wcześniej Birmingham. W tym sezonie wygrała dwa turnieje: Phillip Island Trophy i St. Petersburg. Obecnie plasuje się na 34. miejscu w światowym rankingu. Nie będzie to dla Igi łatwe spotkanie, ale to Polka ma więcej atutów ofensywnych. Początek spotkania około godziny 18:00 w CANAL+ SPORT.