DVB-TSport w TVTVP

Żużel, Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy w TVP Sport

Polscy żużlowcy od lat dominują w tej imprezie. Znakomitą passę będą mogli przedłużyć w piątek przed własną publicznością. Transmisja finału drużynowych mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy na żywo w TVP Sport oraz online.

Już niewiele czasu zostało do kolejnej edycji Speedway of Nations, czyli kontynuacji Drużynowych Mistrzostw Świata. Polacy, którzy od czasu powstania nowych rozgrywek jeszcze nie sięgnęli po tytuł (rok temu zajęli drugie miejsce) powalczą w pierwszym półfinale 17 września.

Wcześniej poznamy medalistów drużynowych mistrzostw świata juniorów. I oby biało-czerwoni przedłużyli dominację. Łącznie zdobyli 13 złotych medali w historii. Od 2014 roku za każdym razem stawali na najwyższym stopniu podium. Ostatni raz nie udało im się sięgnąć po końcowy triumf w 2013, gdy lepsi okazali się Duńczycy.

W zeszłym roku w duńskim Outrup gospodarze byli wymagającymi rywalami, ale biało-czerwoni ostatecznie znów okazali się najlepsi. W tej edycji doszło do zmian w regulaminie i DMŚJ będą rozgrywane na podobnych zasadach co u seniorów.

Każda reprezentacja wystawia trzech zawodników: dwóch podstawowych oraz rezerwowego. Za zwycięstwo w biegu otrzymuje się cztery punkty, za drugie miejsce trzy, za trzecie dwa. Ostatni zawodnik nie otrzyma nawet punktu.

Polskę będą reprezentować Wiktor Lampart (Motor Lublin) oraz Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa), którzy byli ważnymi ogniwami drużyny również rok temu. Skład uzupełnia kolejny żużlowiec Motoru Mateusz Cierniak.

Nasi juniorzy jeszcze nigdy nie zostali pokonani, gdy walczyli w ojczyźnie o tytuł. Poprzednio w Polsce zawody odbyły się w 2017 roku w Rybniku. I oby w Bydgoszczy seria została przedłużona. W finale wystąpią również Brytyjczycy, Australijczycy, Szwedzi, Czesi, Duńczycy i Łotysze.