MediaTVP

2. etap Tour de Pologne: Nagroda Specjalna TVP Polonia wręczona!

We wtorek, 13 sierpnia podczas 2. etapu Tour de Pologne Piotr Pękala odebrał z rąk Grzegorza Jędrasika, p.o. dyrektora TVP Polonia Nagrodę Specjalną TVP Polonia dla najlepszego Polaka w jeździe indywidualnej na czas. Wyróżnienie to antena przyznaje po raz drugi. Piotr Pękala otrzymał również nagrodę rzeczową ufundowaną przez Telewizję Polską, przyznawaną dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika na danym etapie wyścigu 81. Tour de Pologne.

Pomysł narodził się w ubiegłym roku, kiedy TVP Polonia obchodziła swoje 30-lecie. Nagrodziliśmy kolarza, który zdobył premię specjalną w Tour de Pologne. To wyścig, który jest wspaniałą wizytówką Polski na całym świecie. Chcemy by nasza Nagroda Specjalna na stałe wpisała się w tradycję tego wydarzenia – mówi Grzegorz Jędrasik p.o. dyrektora TVP Polonia.

W tym roku wyróżnienie przypadło najlepszemu Polakowi w jeździe indywidualnej na czas. To dyscyplina w kolarstwie szosowym, która wymaga nie tylko fizycznej kondycji, ale także umiejętności taktycznych i perfekcyjnej techniki. W tym roku etap liczył 15 km.

Zwycięzcą drugiego etapu Tour de Pologne – jazdy indywidualnej na czas został Tim Wellens. Pierwszy z Polaków, Piotr Pękala zajął 25 miejsce. Sekundę po nim przekroczył metę kolejny Polak Filip Maciejuk. Po dwóch etapach w klasyfikacji generalnej prowadził Jonas Vingegaard, najlepszym z Polaków był Rafał Majka na 19 pozycji.