Jak wykonać perfekcyjny makijaż do pracy?
Miejsce pracy determinuje to, na ile możemy pozwolić sobie w makijażu. Oczywiście nie będąc aktorem czy prezenterem, nie należy przesadzać, gdyż w tym przypadku efekt powinien być jak najbardziej naturalny, choć nie trzeba koniecznie stawiać na make up no make up. Dziś podpowiemy, jak wykonać perfekcyjny makijaż do pracy.
Zadbaj o oczyszczenie skóry
Podstawą każdego dobrze wykonanego makijażu jest zdrowo wyglądająca i odpowiednio oczyszczona skóra. Należy rozpocząć od oczyszczania dwufazowego. Najpierw sięga się po płyn micelarny, który w swoim składzie zawiera micele wiążące cząsteczki wody, ale i zanieczyszczenia. Dzięki temu można się ich skutecznie pozbyć. Niemniej jednak płyn micelarny najlepiej sprawdzi się do demakijażu, zwłaszcza tego wodoodpornego i mocnego, z kolei do oczyszczenia skóry z kurzu i innych zanieczyszczeń odpowiednia będzie pianka myjąca na bazie wody. Aby makijaż dobrze się prezentował i nie były widoczne rozszerzone pory czy łuszczące się skórki, należy zadbać o wykonanie peelingu raz w tygodniu, najlepiej enzymatycznego. Należy oczyścić skórę, a następnie zabezpieczyć ją kremem w dniu, w którym makijażu się nie wykonuje. Gładka, oczyszczona skóra w kolejnym dniu lepiej będzie wchłaniać składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, a ponadto będzie mogła oddychać. Przed nałożeniem podkładu, należy jeszcze zadbać o ochronę UV, a także ujędrnienie skóry. Można zatem sięgnąć po serum i krem na dzień.
Wybierz właściwy odcień podkładu i pudru
Istotne znaczenie ma odpowiednie dobranie podkładu do koloru i rodzaju cery. Nie należy sprawdzać koloru podkładu na nadgarstku, a zawsze na linii żuchwy, by różnica była jak najmniej widoczna. Oczywiście podkład trzeba nakładać poniżej, aby zniwelować efekt maski. Zbyt gruba warstwa podkładu może spowodować nadprodukcję sebum. Trzeba też dobrać puder w taki sposób, aby nie zatykał porów. Sprawdzi się mineralny, ale i ryżowy. Można zdecydować się na transparentny, który nie będzie zmieniał koloru podkładu albo dobrać kosmetyki z tej samej linii produktowej, najlepiej w tym samym kolorze. Jeżeli w pracy jest sporo sztucznego światła, to jak najbardziej konturowanie twarzy także się sprawdzi. Bronzer powinien być o dwa tony ciemniejszy od cery. Dla uzyskaniu efektu zdrowej, promiennej cery możesz sięgnąć ponadto po róż w płynie. Taki produkt nakłada się opuszkami palców na kości policzkowe. Z powodzeniem zblendujesz róż z podkładem, aby uzyskać subtelny efekt. Pamiętaj, że zbyt duża ilość różu spowoduje karykaturalne przerysowanie, stąd należy nakładać go z umiarem. Dokładne miejsce nakładania bronzera, różu oraz rozświetlacza determinuje też budowa twarzy i jej kształt. Zawsze dąży się, by poprzez cieniowanie uzyskać kształt owalu.
Postaw na matowy makijaż oka i odcienie nude
W makijażu dziennym podkreślenie oczu nie jest tak istotne jak w tym wieczorowym. Po zastosowaniu bazy pod cienie, która przyda się dla tych osób, które cierpią z powodu nadprodukcji sebum, można sięgnąć po cień do powiek. Odpowiedni będzie pastelowy kolor, który mocno się nie odznacza, a jednocześnie elegancko podkreśla powiekę i niweluje ewentualne niedoskonałości. Najlepiej sprawdzi się beż, ale można postawić też na jasne odcienie szarości. Kreska powinna być cienka i subtelna, a rzęsy wytuszowane starannie bez efektu nadmiernego pogrubienia.