Program Adama Hofmana w Wirtualnej Polsce
„Gabinet Cieni” to nowy program wideo Wirtualnej Polski. Jego prowadzącym będzie Adam Hofman, a gośćmi czołowi polscy politycy. Pierwszy odcinek już w maju na Stronie Głównej i w mediach społecznościowych WP.
Adam Hofman przez wiele lat był politykiem Prawa i Sprawiedliwości, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci partii Jarosława Kaczyńskiego. Pełnił funkcję rzecznika prasowego PiS i stratega w kolejnych kampaniach wyborczych. Z polityki odszedł w 2015 roku. Obecnie prowadzi agencję public relations. Wiedzę nabytą przez lata spędzone w Sejmie wykorzysta w programie „Gabinet Cieni” w WP. Będzie w nim ukazywać mechanizmy, znane wyłącznie osobom z najważniejszych gabinetów władzy.
– Im grubszą kotarą rząd PiS odgradza od siebie media i ich czytelników, tym bardziej za tę kotarę staramy się zajrzeć. Inwestujemy w niezależne i odważne dziennikarstwo, zatrudniamy reporterów. Dodatkowo zapraszamy do współpracy z WP osoby takie jak Adam Hofman. „Gabinet Cieni” będzie programem, w którym nie będzie nierównowagi wiedzy pomiędzy prowadzącym a gościem. Prowadzący był bowiem kiedyś dokładnie w tej samej kuchni i świetnie wie, jak jest kręcona kiełbasa wyborcza – mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.
– Współpraca z WP to dla mnie wyzwanie i okazja do stworzenia formatu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Nie będzie to kolejne powielenie projektów, które już wszyscy widzieliśmy. Pokażemy naszym widzom świat polityki takim, jakim jest, a nie jakim chcielibyśmy go widzieć. Kulisy decyzji, anegdoty i goście z każdej strony politycznej sceny. To wszystko w „Gabinecie Cieni” – mówi Adam Hofman.
„Gabinet Cieni” to kolejny program Wirtualnej Polski publikowany na Stronie Głównej oraz innych kanałach WP. Ostatnimi nowościami były m.in. „Tłit” oraz „Money. To się liczy”, które prowadzi Marek Kacprzak. Wirtualna Polska to lider wśród grup medialnych na polskim rynku. Z wszystkich jej produktów internetowych miesięcznie korzysta prawie 21 mln realnych użytkowników, dziennie – aż 6,39 mln (badanie Gemius/PBI, kwiecień 2018 r.).