PolecaneTVP

El.Ligi Konferencji Europy: FC Drita – Legia Warszawa w TVP Sport

Świetne wieści dla kibiców polskiej piłki. Rewanżowy, decydujący mecz FC Drita – Legia Warszawa w eliminacjach Ligi Konferencji będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport oraz w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport i smart TV. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 29 sierpnia, o godzinie 20:00. Początek transmisji o godzinie 19:30.

Trzeci zespół poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy ma teoretycznie łatwiejszego rywala w decydującej fazie eliminacji – Dritę Gnjilane. Zespół z Kosowa, po dogrywce, wyeliminował wcześniej Audę Kekawa z Łotwy.

Legia była rozstawiona na początku eliminacji Ligi Konferencji. Ekipa, której trenerem jest Goncalo Feio, na start mierzyła się z Caernarfon Town FC z Walii. W pierwszym meczu stołeczny klub wygrał 6:0. Tydzień później – Wojskowi zwyciężyli na wyjeździe 5:0.

Aby kontynuować przygodę w Europie jesienią, polski zespół w el. LK musiał wyeliminować trzech rywali. Jego kolejnym przeciwnikiem było Broendby IF. Pierwsze starcie trzeciej rundy odbyło się w Danii. Legioniści dwukrotnie musieli gonić wynik, ale po bramce Ryoyu Morishity w 87. minucie zwyciężyli 3:2.

W Święto Wojska Polskiego doszło do rewanżu przy Łazienkowskiej. W pierwszej połowie gospodarze grali słabo i stracili bramkę, ale tuż przed przerwą wyrównali po golu Radovana Pankova. Wynik 1:1 się nie zmienił, dzięki czemu Legia wywalczyła awans. Ostatnim przeciwnikiem jest wspomniana już ekipa z Kosowa.

Pierwsze spotkanie nie przyniosło niespodzianki. Goście od 31. minuty grali w dziesiątkę, co Legia wykorzystała. Wygrała 2:0 po golach Blaża Kramera oraz Marca Guala. Jest więc w dobrej sytuacji przed drugim meczem. Rewanż w Kosowie w czwartek, 29 sierpnia, o godzinie 20:00. Początek transmisji o godzinie 19:30.

Spotkanie będzie można obejrzeć w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport i smart TV