MediaZapowiedzi TV

Gwiazdy srebrnego ekranu w FILM CAFE

We wrześniu FILM CAFE zaprasza na cykl filmowy poświęcony czterem wielkim gwiazdom srebrnego ekranu. W każdą sobotę o 20:00 czekają na widzów premierowe seanse z wybitnymi kreacjami aktorskimi Michaela Douglasa, Renée Zellweger, Kennetha Branagha oraz Seana Connery’ego. W ramach cyklu „Gwiazdy srebrnego ekranu” FILM CAFE wyemituje komediodramat „Cudowni chłopcy”, opowiadający o wykładowcy literatury angielskiej (Michael Douglas) przeżywającym kryzys twórczy i mierzącym się z konsekwencjami swojego romansu. Na kanale zobaczymy także dramat biograficzny „Jednakowo inni” z kreacją Renée Zellweger – opowieść o handlarzu dziełami sztuki zmuszonym przez zdradzoną przez niego żonę do charytatywnej pomocy w schronisku dla bezdomnych. Na antenie pojawi się również dramat historyczny „Cała prawda o Szekspirze”, czyli portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira (w tej roli Kenneth Branagh), a także film sensacyjny „Polowanie na Czerwony Październik” przedstawiający pościg za atomowym okrętem podwodnym marynarki wojennej ZSRR dowodzonym przez jednego z najbardziej doświadczonych dowódców Rosji Radzieckiej (Sean Connery), który decyduje się obrać nieoczekiwany i niebezpieczny kierunek.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      Cudowni chłopcy

      7 września o 20:00

      PREMIERA

      Profesor literatury angielskiej Grady Tripp znalazł się na życiowym zakręcie. Opuszcza go żona, kochanka oznajmia, że jest z nim w ciąży, a pisanie drugiej powieści to prawdziwa gehenna. Kryzys twórczy Grady’ego nie może trwać wiecznie, bo wydawca ma już serdecznie dosyć czekania. Na domiar złego, dwójka studentów zaczyna sprawiać poważne kłopoty. Uzdolniony James ma myśli samobójcze, a młodziutka Hannah podkochuje się w Gradym. Czy da się wyjść cało z tej skomplikowanej sytuacji?

      Tytuł: Cudowni chłopcy (Wonder Boys)
      Produkcja: USA/Niemcy/Wielka Brytania/Japonia, 2000 rok
      Reżyseria: Curtis Hanson
      Obsada: Michael Douglas, Tobey Maquire, Frances McDormand, Robert Downey Jr., Katie Holmes

      Jednakowo inni

      14 września o 20:00

      PREMIERA

      Odnoszący sukcesy handlarz dziełami sztuki Ron Hall doprowadza do rodzinnego kryzysu, gdy przyznaje się swojej żonie Deborze do romansu. Kobieta jest zraniona i rozgoryczona, ale decyduje się dać mężowi jeszcze jedną szansę – pod warunkiem, że razem z nią zacznie udzielać się
      w schronisku dla bezdomnych. Ron zgadza się, choć pomysł nie jest mu w smak. Podczas wydawania posiłków Hallowie zwracają uwagę na samotnego Afroamerykanina. Wkrótce małżonkowie poznają jego imię – Denver – i dramatyczną historię. Między zamożnymi białymi i czarnoskórym bezdomnym rodzi się… przyjaźń. Oparty na faktach dramat z Gregiem Kinnearem, Renée Zellweger oraz Djimonem Hounsou w rolach głównych.

      Tytuł: Jednakowo inni (Same Kind of Different as Me)
      Produkcja: USA, 2017 rok
      Reżyseria: Michael Carney
      Obsada: Renée Zellweger, Greg Kinnear, Djimon Hounsou, Jon Voight

      Cała prawda o Szekspirze

      21 września o 20:00

      PREMIERA

      Rok 1613. Po wielkim pożarze, w którym zostaje całkowicie zniszczony Globe Theater, William Szekspir opuszcza Londyn i wraca do rodzinnego Stratford. Tam 20 lat wcześniej zostawił żonę Anne Hathaway oraz trójkę dzieci. Na miejscu okazuje się, że jego syn Hamnet nie żyje. Dramatopisarz postanawia stworzyć ogród upamiętniający syna i odbudować relacje z żoną i córkami. Czy poświęcenie się karierze pozwoli staremu artyście odzyskać spokój i pogodzić się z najbliższymi? Brytyjski dramat w wybitnej obsadzie, z Kennethem Branaghem jako Szekspirem, Judi Dench w roli jego żony oraz Ianem McKellenem w roli księcia Southampton.

      Tytuł: Cała prawda o Szekspirze (All Is True)
      Produkcja: Wielka Brytania, 2018 rok
      Reżyseria: Kenneth Branagh
      Obsada: Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen, Lydia Wilson

      Polowanie na Czerwony Październik

      28 września o 20:00

      PREMIERA

      Kiedy na międzynarodowe wody wypływa najbardziej nowoczesny atomowy okręt podwodny marynarki wojennej ZSRR, władze USA i Wielkiej Brytanii są bardziej niż zaniepokojone. Czerwonym Październikiem dowodzi jeden z najbardziej doświadczonych dowódców Rosji Radzieckiej – Marko Ramis. Czy kurs na wybrzeże Stanów Zjednoczonych to zaplanowany atak? Za podszeptem radzieckiego wywiadu wydaje się, że tak. Wątpliwości ma jedynie analityk CIA Jack Ryan, który podejrzewa, że to próba ucieczki zbuntowanego kapitana. Jaka jest prawda? Nominowany do Oscara klasyk kina akcji z Seanem Connerym w roli Marko Ramiusa.

      Tytuł: Polowanie na Czerwony Październik (The Hunt for Red October)
      Produkcja: USA, 1990 rok
      Reżyseria: John McTiernan
      Obsada: Sean Connery, Alec Baldwin, Scott Glenn, Sam Neill

      foto,źródło.  AMC Networks

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *