DVB-TMediaZapowiedzi TV

Kwiecień w telewizji Metro

Kwietniowe propozycje programowe kanału Metro, bezpłatnego kanału ogólnotematycznego, dostępnego w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych.

ROZWAŻNA I ROMANTYCZNA
Premiera: sobota, 7 kwietnia, godz. 20:00

kostiumowy, melodramat | USA, Wielka Brytania | 1995
reż. Ang Lee
wyst. Emma Thompson, Kate Winslet, Hugh Grant, Alan Rickman

Film obsypany deszczem nagród, w tym Oscarem za scenariusz autorstwa Emmy Thompson – występującej również w pierwszoplanowej roli. Towarzyszy jej plejada gwiazd, m.in. Kate Winslet, Hugh Grant i Alan Rickman.

Anglia, XVIII wiek. Po śmierci Pana Dashwooda jego majątek trafia w ręce syna z pierwszego małżeństwa, Johna. Mężczyzna nakazuje macosze i jej córkom opuścić rodzinną posiadłość. Kobiety zatrzymują się u Johna Middletona. Zdają sobie sprawę, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest szybkie zamążpójście sióstr; Elinor (w tej roli doskonała Emma Thompson) i Marianne (młodziutka Kate Winslet). Każda z nich ma jednak inne wyobrażenie miłości. Najstarsza, Elinor jest twardo stąpającą po ziemi kobietą. Z kolei Marianne żyje w świecie romantycznych ideałów.

Czy w czasach sztywnych, XVII-wiecznych konwenansów znajdzie się miejsca na miłość, jaką wymarzyła sobie każda z nich?

DOCHODZENIE
Premiera: sobota, 13 kwietnia, godz. 20:00

dramat, kryminał | USA | 2002
reż. Michael Caton-Jones
wyst. Frances McDormand, Robert De Niro, James Franco

Nagrodzona Oscarem za rolę w filmie „Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri” Frances McDormand u boku Roberta De Niro i Jamesa Franco w kryminale opartym na prawdziwych zdarzeniach.

Vincent to jeden z najskuteczniejszych detektywów w Nowym Jorku. Swoją reputację zawdzięcza bezgranicznemu zaangażowaniu w wykonywaną pracę, która stanowi dla niego sposób ucieczki od przeszłości. Jego małżeństwo dawno się rozpadło, a on sam stracił kontakt z synem, gdy zdecydował się porzucić Long Beach dla Manhattanu. Obecnie wiedzie żywot samotnika, trzymając swoją partnerkę Michelle na dystans i stroniąc od bliższych relacji ze znajomymi z pracy.

Gdy w ręce Vincenta trafia kolejna sprawa, mężczyznę dopadają demony przeszłości. Okazuje się, że głównym podejrzanym o morderstwo jest jego syn, który nigdy nie wybaczył ojcu jego życiowych wyborów. Nadszedł czas, by Vincent zmierzył się z bolesną przeszłością, która niesie ze sobą wspomnienie ojca, straconego na krześle elektrycznym za morderstwo…

Twórcy filmu czerpali inspirację z opublikowanego w 1997 r. artykułu „Piętno mordercy” pióra nagrodzonego Pulitzerem dziennikarza Mike’a McAlary’ego.

KOBIETY
Premiera: piątek, 20 kwietnia, godz. 20:00

Komedia, dramat | USA | 2008
reż. Diane English
wyst. Annette Bening, Meg Ryan, Eva Mendes

Facetom wstęp wzbroniony! Hollywoodzkie gwiazdy: Meg Ryan, Annette Bening, Eva Mendes i Jada Pinkett Smith w produkcji o kobietach i dla kobiet.

Czwórka zamożnych przyjaciółek prowadzi udane, choć zupełnie różne życie. Mary jest szczęśliwą mężatką, pracującą jako projektantka w firmie ojca. Sylvie to lubująca się w najlepszych markach redaktorka popularnego magazynu. Edie jest roztrzepaną matką dwóch córeczek, których wychowanie całkowicie ją pochłania. Natomiast Alex to przebojowa lesbijka, która uważa, że życie z kobietami jest znacznie łatwiejsze.

Obraz ich idealnego świata zostaje zaburzony w chwili, gdy Sylvie dowiaduje się o romansie męża Mary. Kobiety łączą siły, pragnąc pomóc przyjaciółce, której małżeństwo wisi na włosku. Przyjęta taktyka zakłada walkę o niewiernego męża, który wpadł w sidła seksownej ekspedientki z perfumerii – Crystal. Czy kobiecy hart ducha i wieloletnia przyjaźń pozwolą im przetrwać życiowe turbulencje? Czy życie bez mężczyzn rzeczywiście byłoby łatwiejsze?

„Kobiety” to film stworzony przez kobiety i dla kobiet. W żadnej ze scen nie wzięli udziału mężczyźni. Wyjątek stanowi ostatnie ujęcie, w którym pojawia się nowonarodzone dziecko Edie – upragniony synek.

PRZYCZAJONY TYGRYS, UKRYTY SMOK
Premiera: poniedziałek, 30 kwietnia, godz. 20:00

przygodowy, fantasy | Chiny, Hongkong, USA, Tajwan |2000
reż. Ang Lee
wyst. Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhan

Epickie połączenie kultury wschodu, filozofii sztuk walki i porywającej intrygi zaprezentowane na tle historii miłosnej. Film w reżyserii Anga Lee („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Życie Pi”, „Rozważna i romantyczna”) został wyróżniony ponad 30 statuetkami, w tym 4 Oscarami i 2 Złotymi Globami.

Wojownik Li Mu Bai ma za sobą przeszłość pełną chwały. Teraz pragnie pomścić śmierć swojego mistrza, zabitego przez Nefrytową Lisicę, która pozostaje nieuchwytna. Zniechęcony brakiem efektów w jej poszukiwaniach, Li Mu Bai coraz dobitniej odczuwa zmęczenie wojowniczym rzemiosłem. Postanawia złożyć swój legendarny miecz, zwany Zielony Fatum, czcigodnemu Panu Te. O pomoc w dostarczeniu przesyłki Li Mu Bai prosi waleczną Yu Shu Lien. Oboje darzą się gorącym uczuciem, choć żadne z nich nie ma odwagi się do tego przyznać. Tuż po przekazaniu Zielonego Fatum w ręce Pana Te, historyczny oręż zostaje skradziony, a Nefrytowa Lisica niespodziewanie powraca. Li Mu Bai postanawia odzyskać swój miecz, by nareszcie móc wymierzyć upragnioną sprawiedliwość.

Ekranizacja odniosła ogromny sukces kasowy. Stała się najlepiej zarabiającą nieanglojęzyczną produkcją w historii USA, notując ponad 100 mln dolarów dochodu.

DOKUMENTY

ANATOMIA MAGII
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: wtorek, 3 kwietnia, godz. 12:10
Emisja: od wtorku do piątku, godz. 12:10

Czy magik może zgnieść dziesięciotonowy tankowiec niczym puszkę po napojach? Czy człowiek jest w stanie lewitować 15 centymetrów nad ziemią? Premierowa seria programów w telewizji Metro spróbuje odsłonić tajemnice wyczynów iluzjonistów.

Aspirujące gwiazdy ze świata magii zaprezentują widzom serię niewiarygodnych trików i sztuczek, którą zakończy wyjątkowo spektakularny wyczyn. Gdy opadnie kurtyna, iluzjoniści wyjaśnią nam od podszewki, na czym polegają ich czary i iluzje. Dzięki ukrytym kamerom widzowie i zgromadzona w studiu publiczność poznają granice ludzkiej łatwowierności. Sztukmistrzowie pokażą nam, że ich triki to w rozrywkowy sposób sprzedane eksperymenty naukowe, w których nie ma nic magicznego. Wystarczy w odpowiedni sposób skupić uwagę publiczności, aby niemożliwe stało się możliwe i to na naszych oczach. Zdjęcia do programu Anatomia Magii powstawały między innymi w Warszawie.

GORĄCZKA ZŁOTA 4
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: poniedziałek, 2 kwietnia, godz. 18:00
Emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 18:00

Dla złota są w stanie przetrząsnąć pół Ameryki. Parker, Todd i Tony już nieraz udowodnili, że w ich żyłach płynie złoto, a dla zysku są w stanie zrobić wiele. W końcu w tym biznesie nie ma miękkiej gry. Tu odnajdą się tylko ludzie o mocnych nerwach…

Czy Todd Hoffman spełni swoje marzenia i zdobędzie upragnioną fortunę? Razem ze swoją ekipą przenosi górniczy sprzęt i maszyny w Andy, a potem w samo serce niebezpiecznej dżungli w Gujanie. Czy piekący żar, niebezpieczne zwierzęta i tropikalne choroby powstrzymają niezłomną załogę przed odniesieniem sukcesu? Poznamy twardzieli, dla których poszukiwania złota stanowią sens życia, a dla drogocennego kruszcu są w stanie wiele poświęcić. Parker Schnabel podejmuje jedną z najważniejszych decyzji, pozostawiając rodzinę i poświęcając się w pełni pooszukiwaniu złota. Wyrusza w miejsca dotąd przez nikogo nie zbadane. Czy trafi na upragnioną żyłę złota?

SURVIVAL WE DWOJE
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: sobota, 7 kwietnia, godz. 13:30
Emisja: soboty, godz. 13:30

Trzy pary poddają swoje relacje najtrudniejszej próbie. Wyruszają na ekstremalną wyprawę, gdzie czeka na nich wymagające wyzwanie – muszą przeżyć w najdzikszych miejscach na naszej planecie. Czy ich związek przetrwa nawet w tak trudnych warunkach?

Składająca się z sześciu odcinków seria prezentuje doświadczenia trzech par, które zostają porzucone w najbardziej nieprzyjaznych dla człowieka zakątkach Ziemi. Przez trzy tygodnie będą musieli żywić się wyłącznie tym, co znajdą lub upolują. Uczestnicy na bieżąco będą się dzielić z widzami swoimi przeżyciami. Nie omieszkają opowiedzieć zarówno o sukcesach, jak i porażkach. Jak odnajdą się w całkowicie nieznanym im terenie? Czy uda się im przetrwać w dziczy, nie narażając swojego związku na szwank?

ZŁOMOWISKO PL 2
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: wtorek, 10 kwietnia, godz. 22:00
Emisja: wtorki, godz. 22:00

Dalsze losy bohaterów hitowego już programu Discovery Channel w telewizji Metro! Czym tym razem zaskoczą nas mężczyźni, dla których to, co dla innych nieużyteczne, stanowi źródło pokaźnego zysku? Przed nami prawdziwe historie ludzi i ich biznesu ze złomem w tle!

Kamera towarzyszy pracownikom złomowiska Holdmar, w której rządy sprawuje Sławek. Wspólnie z pracownikami: Irkiem, operatorem chwytaka oraz Grzesiem, „królem autokasacji”, zajmują się złomowaniem samochodów oraz zbiórką złomu. Powróci również „Krzykacz”, który wraz z „Siwym Edkiem” codziennie przemierza długie kilometry w poszukiwaniu odpadów. Druga seria „Złomowiska PL” to także nowe twarze. Przyjrzymy się pracownikom firmy „Piotro-Stal”, którą prowadzą bracia, Piotr i Sławek. Zajmują się skupem metali nieżelaznych, ale także czerpią spore zyski z rozbiórek. „Złomowisko PL” to unikalna podróż w świat ludzi, którzy wiedzą, jak zarobić duże pieniądze na złomie. Zobacz z bliska, jak naprawdę funkcjonuje ten „rdzawy” interes!

NASA – ARCHIWUM TAJEMNIC
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: sobota, 21 kwietnia, godz. 17:00
Emisja: soboty, godz. 17:00

Kosmos to niczym nieograniczona przestrzeń, nad którą człowiek nie ma kontroli. W 60. rocznicę powstania NASA, najbardziej znanej na świecie agencji kosmicznej będziemy mogli przyjrzeć się przedziwnym zjawiskom oraz zdarzeniom zaobserwowanym przez astronautów w kosmosie.
Do tej pory kamery NASA utrwaliły niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Czy nauka jest w stanie poradzić sobie z tak dziwnymi zjawiskami? A może kamery NASA rzeczywiście uchwyciły ślady pozaziemskiego życia? W kolejnych odcinkach serii poznamy historię niezidentyfikowanego obiektu, który rozbił się w Pensylwanii. Czy był to tajny radziecki satelita? Czas rozwiązać zagadkę… Dowiemy się także, co naukowcy NASA odkryli na Merkurym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *