Kwiecień w telewizji Metro

Kwietniowe propozycje programowe kanału Metro, bezpłatnego kanału ogólnotematycznego, dostępnego w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych.

ROZWAŻNA I ROMANTYCZNA
Premiera: sobota, 7 kwietnia, godz. 20:00

kostiumowy, melodramat | USA, Wielka Brytania | 1995
reż. Ang Lee
wyst. Emma Thompson, Kate Winslet, Hugh Grant, Alan Rickman

Film obsypany deszczem nagród, w tym Oscarem za scenariusz autorstwa Emmy Thompson – występującej również w pierwszoplanowej roli. Towarzyszy jej plejada gwiazd, m.in. Kate Winslet, Hugh Grant i Alan Rickman.

Anglia, XVIII wiek. Po śmierci Pana Dashwooda jego majątek trafia w ręce syna z pierwszego małżeństwa, Johna. Mężczyzna nakazuje macosze i jej córkom opuścić rodzinną posiadłość. Kobiety zatrzymują się u Johna Middletona. Zdają sobie sprawę, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest szybkie zamążpójście sióstr; Elinor (w tej roli doskonała Emma Thompson) i Marianne (młodziutka Kate Winslet). Każda z nich ma jednak inne wyobrażenie miłości. Najstarsza, Elinor jest twardo stąpającą po ziemi kobietą. Z kolei Marianne żyje w świecie romantycznych ideałów.

Czy w czasach sztywnych, XVII-wiecznych konwenansów znajdzie się miejsca na miłość, jaką wymarzyła sobie każda z nich?

DOCHODZENIE
Premiera: sobota, 13 kwietnia, godz. 20:00

dramat, kryminał | USA | 2002
reż. Michael Caton-Jones
wyst. Frances McDormand, Robert De Niro, James Franco

Nagrodzona Oscarem za rolę w filmie „Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri” Frances McDormand u boku Roberta De Niro i Jamesa Franco w kryminale opartym na prawdziwych zdarzeniach.

Vincent to jeden z najskuteczniejszych detektywów w Nowym Jorku. Swoją reputację zawdzięcza bezgranicznemu zaangażowaniu w wykonywaną pracę, która stanowi dla niego sposób ucieczki od przeszłości. Jego małżeństwo dawno się rozpadło, a on sam stracił kontakt z synem, gdy zdecydował się porzucić Long Beach dla Manhattanu. Obecnie wiedzie żywot samotnika, trzymając swoją partnerkę Michelle na dystans i stroniąc od bliższych relacji ze znajomymi z pracy.

Gdy w ręce Vincenta trafia kolejna sprawa, mężczyznę dopadają demony przeszłości. Okazuje się, że głównym podejrzanym o morderstwo jest jego syn, który nigdy nie wybaczył ojcu jego życiowych wyborów. Nadszedł czas, by Vincent zmierzył się z bolesną przeszłością, która niesie ze sobą wspomnienie ojca, straconego na krześle elektrycznym za morderstwo…

Twórcy filmu czerpali inspirację z opublikowanego w 1997 r. artykułu „Piętno mordercy” pióra nagrodzonego Pulitzerem dziennikarza Mike’a McAlary’ego.

KOBIETY
Premiera: piątek, 20 kwietnia, godz. 20:00

Komedia, dramat | USA | 2008
reż. Diane English
wyst. Annette Bening, Meg Ryan, Eva Mendes

Facetom wstęp wzbroniony! Hollywoodzkie gwiazdy: Meg Ryan, Annette Bening, Eva Mendes i Jada Pinkett Smith w produkcji o kobietach i dla kobiet.

Czwórka zamożnych przyjaciółek prowadzi udane, choć zupełnie różne życie. Mary jest szczęśliwą mężatką, pracującą jako projektantka w firmie ojca. Sylvie to lubująca się w najlepszych markach redaktorka popularnego magazynu. Edie jest roztrzepaną matką dwóch córeczek, których wychowanie całkowicie ją pochłania. Natomiast Alex to przebojowa lesbijka, która uważa, że życie z kobietami jest znacznie łatwiejsze.

Obraz ich idealnego świata zostaje zaburzony w chwili, gdy Sylvie dowiaduje się o romansie męża Mary. Kobiety łączą siły, pragnąc pomóc przyjaciółce, której małżeństwo wisi na włosku. Przyjęta taktyka zakłada walkę o niewiernego męża, który wpadł w sidła seksownej ekspedientki z perfumerii – Crystal. Czy kobiecy hart ducha i wieloletnia przyjaźń pozwolą im przetrwać życiowe turbulencje? Czy życie bez mężczyzn rzeczywiście byłoby łatwiejsze?

„Kobiety” to film stworzony przez kobiety i dla kobiet. W żadnej ze scen nie wzięli udziału mężczyźni. Wyjątek stanowi ostatnie ujęcie, w którym pojawia się nowonarodzone dziecko Edie – upragniony synek.

PRZYCZAJONY TYGRYS, UKRYTY SMOK
Premiera: poniedziałek, 30 kwietnia, godz. 20:00

przygodowy, fantasy | Chiny, Hongkong, USA, Tajwan |2000
reż. Ang Lee
wyst. Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhan

Epickie połączenie kultury wschodu, filozofii sztuk walki i porywającej intrygi zaprezentowane na tle historii miłosnej. Film w reżyserii Anga Lee („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Życie Pi”, „Rozważna i romantyczna”) został wyróżniony ponad 30 statuetkami, w tym 4 Oscarami i 2 Złotymi Globami.

Wojownik Li Mu Bai ma za sobą przeszłość pełną chwały. Teraz pragnie pomścić śmierć swojego mistrza, zabitego przez Nefrytową Lisicę, która pozostaje nieuchwytna. Zniechęcony brakiem efektów w jej poszukiwaniach, Li Mu Bai coraz dobitniej odczuwa zmęczenie wojowniczym rzemiosłem. Postanawia złożyć swój legendarny miecz, zwany Zielony Fatum, czcigodnemu Panu Te. O pomoc w dostarczeniu przesyłki Li Mu Bai prosi waleczną Yu Shu Lien. Oboje darzą się gorącym uczuciem, choć żadne z nich nie ma odwagi się do tego przyznać. Tuż po przekazaniu Zielonego Fatum w ręce Pana Te, historyczny oręż zostaje skradziony, a Nefrytowa Lisica niespodziewanie powraca. Li Mu Bai postanawia odzyskać swój miecz, by nareszcie móc wymierzyć upragnioną sprawiedliwość.

Ekranizacja odniosła ogromny sukces kasowy. Stała się najlepiej zarabiającą nieanglojęzyczną produkcją w historii USA, notując ponad 100 mln dolarów dochodu.

DOKUMENTY

ANATOMIA MAGII
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: wtorek, 3 kwietnia, godz. 12:10
Emisja: od wtorku do piątku, godz. 12:10

Czy magik może zgnieść dziesięciotonowy tankowiec niczym puszkę po napojach? Czy człowiek jest w stanie lewitować 15 centymetrów nad ziemią? Premierowa seria programów w telewizji Metro spróbuje odsłonić tajemnice wyczynów iluzjonistów.

Aspirujące gwiazdy ze świata magii zaprezentują widzom serię niewiarygodnych trików i sztuczek, którą zakończy wyjątkowo spektakularny wyczyn. Gdy opadnie kurtyna, iluzjoniści wyjaśnią nam od podszewki, na czym polegają ich czary i iluzje. Dzięki ukrytym kamerom widzowie i zgromadzona w studiu publiczność poznają granice ludzkiej łatwowierności. Sztukmistrzowie pokażą nam, że ich triki to w rozrywkowy sposób sprzedane eksperymenty naukowe, w których nie ma nic magicznego. Wystarczy w odpowiedni sposób skupić uwagę publiczności, aby niemożliwe stało się możliwe i to na naszych oczach. Zdjęcia do programu Anatomia Magii powstawały między innymi w Warszawie.

GORĄCZKA ZŁOTA 4
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: poniedziałek, 2 kwietnia, godz. 18:00
Emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 18:00

Dla złota są w stanie przetrząsnąć pół Ameryki. Parker, Todd i Tony już nieraz udowodnili, że w ich żyłach płynie złoto, a dla zysku są w stanie zrobić wiele. W końcu w tym biznesie nie ma miękkiej gry. Tu odnajdą się tylko ludzie o mocnych nerwach…

Czy Todd Hoffman spełni swoje marzenia i zdobędzie upragnioną fortunę? Razem ze swoją ekipą przenosi górniczy sprzęt i maszyny w Andy, a potem w samo serce niebezpiecznej dżungli w Gujanie. Czy piekący żar, niebezpieczne zwierzęta i tropikalne choroby powstrzymają niezłomną załogę przed odniesieniem sukcesu? Poznamy twardzieli, dla których poszukiwania złota stanowią sens życia, a dla drogocennego kruszcu są w stanie wiele poświęcić. Parker Schnabel podejmuje jedną z najważniejszych decyzji, pozostawiając rodzinę i poświęcając się w pełni pooszukiwaniu złota. Wyrusza w miejsca dotąd przez nikogo nie zbadane. Czy trafi na upragnioną żyłę złota?

SURVIVAL WE DWOJE
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: sobota, 7 kwietnia, godz. 13:30
Emisja: soboty, godz. 13:30

Trzy pary poddają swoje relacje najtrudniejszej próbie. Wyruszają na ekstremalną wyprawę, gdzie czeka na nich wymagające wyzwanie – muszą przeżyć w najdzikszych miejscach na naszej planecie. Czy ich związek przetrwa nawet w tak trudnych warunkach?

Składająca się z sześciu odcinków seria prezentuje doświadczenia trzech par, które zostają porzucone w najbardziej nieprzyjaznych dla człowieka zakątkach Ziemi. Przez trzy tygodnie będą musieli żywić się wyłącznie tym, co znajdą lub upolują. Uczestnicy na bieżąco będą się dzielić z widzami swoimi przeżyciami. Nie omieszkają opowiedzieć zarówno o sukcesach, jak i porażkach. Jak odnajdą się w całkowicie nieznanym im terenie? Czy uda się im przetrwać w dziczy, nie narażając swojego związku na szwank?

ZŁOMOWISKO PL 2
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: wtorek, 10 kwietnia, godz. 22:00
Emisja: wtorki, godz. 22:00

Dalsze losy bohaterów hitowego już programu Discovery Channel w telewizji Metro! Czym tym razem zaskoczą nas mężczyźni, dla których to, co dla innych nieużyteczne, stanowi źródło pokaźnego zysku? Przed nami prawdziwe historie ludzi i ich biznesu ze złomem w tle!

Kamera towarzyszy pracownikom złomowiska Holdmar, w której rządy sprawuje Sławek. Wspólnie z pracownikami: Irkiem, operatorem chwytaka oraz Grzesiem, „królem autokasacji”, zajmują się złomowaniem samochodów oraz zbiórką złomu. Powróci również „Krzykacz”, który wraz z „Siwym Edkiem” codziennie przemierza długie kilometry w poszukiwaniu odpadów. Druga seria „Złomowiska PL” to także nowe twarze. Przyjrzymy się pracownikom firmy „Piotro-Stal”, którą prowadzą bracia, Piotr i Sławek. Zajmują się skupem metali nieżelaznych, ale także czerpią spore zyski z rozbiórek. „Złomowisko PL” to unikalna podróż w świat ludzi, którzy wiedzą, jak zarobić duże pieniądze na złomie. Zobacz z bliska, jak naprawdę funkcjonuje ten „rdzawy” interes!

NASA – ARCHIWUM TAJEMNIC
PREMIERA W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ
Premiera: sobota, 21 kwietnia, godz. 17:00
Emisja: soboty, godz. 17:00

Kosmos to niczym nieograniczona przestrzeń, nad którą człowiek nie ma kontroli. W 60. rocznicę powstania NASA, najbardziej znanej na świecie agencji kosmicznej będziemy mogli przyjrzeć się przedziwnym zjawiskom oraz zdarzeniom zaobserwowanym przez astronautów w kosmosie.
Do tej pory kamery NASA utrwaliły niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Czy nauka jest w stanie poradzić sobie z tak dziwnymi zjawiskami? A może kamery NASA rzeczywiście uchwyciły ślady pozaziemskiego życia? W kolejnych odcinkach serii poznamy historię niezidentyfikowanego obiektu, który rozbił się w Pensylwanii. Czy był to tajny radziecki satelita? Czas rozwiązać zagadkę… Dowiemy się także, co naukowcy NASA odkryli na Merkurym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *