Zapowiedzi TV

Listopad na kanale Nat Geo Wild

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.

 

 

DZIKIE PERU: W CIENIU ANDÓW 
Wild Peru: Andes Battleground
Premiery w niedziele od 4 listopada o godz. 21:00 
(2×60 min)

Peru można podzielić na trzy różne strefy – tę, w której znajduje się wielki las deszczowy, kolejna to pogórze Andów, a ostatnia to pustynne tereny na wybrzeżu Pacyfiku. W serii „Dzikie Peru: W cieniu Andów” będziemy przemierzać wszystkie te regiony. Poznamy mieszkańców tropikalnego lasu – gigantyczne wydry, leniwce i piękne kolorowe ary. Przejdziemy przez górskie pastwiska, które spowite mgłą ukrywają swoich mieszkańców – niedźwiedzie, guanako, tapiry i pumy, które na co dzień walczą o przetrwanie. Z kolei na nadmorskich pustyniach przyjrzymy się bliżej życiu pingwinów i kormoranów, które mieszkają tu wspólnie z lwami morskimi i fokami.

POLOWANIE NA WODNE POTWORY – NAJWIĘKSZE EMOCJE
Monster Fish Compilations
Premiery w poniedziałki od 5 listopada o godz. 21:00 
(3×60 min)

Zeb Hogan wraca! W trzech nowych odcinkach serii „Polowanie na wodne potwory – największe emocje” będziemy uczestniczyć w poszukiwaniu niecodziennych ryb – i to nie tylko w bardzo egzotycznych miejscach. Może się okazać, że mieszkają one… tuż za rogiem.

DZIKA UGANDA 
Wild Uganda
Premiera w niedzielę 18 listopada o godz. 21:00 
(1×60 min)

Uganda to kraj rozpalający wyobraźnię podróżników i miejsce na turystycznej mapie, nad którym wciąż unosi się piętno przeszłości. Wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić ten kraj – w tym również naukowcy i obrońcy przyrody – musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem w kraju ogarniętym wojną domową. Kłusownictwo zagrażało wielu najbardziej znanym zwierzętom Ugandy, w tym gorylom górskim, słoniom jaskiniowym, szympansom, a nawet lwom. Teraz parki narodowe zostały przywrócone, a przyroda Ugandy znów się rozwija.

NADCIĄGA WIELKA WODA 
The Flood
Premiery w niedziele od 25 listopada o godz. 21:00 
(2×60 min)

Delta Okawango jest jednym z najbardziej różnorodnych siedlisk na Ziemi. To tutaj występujące na przemian okresy suszy i powodzi zmieniają strukturę życia. Powódź to zbawienie i pułapka jednocześnie. Tym gatunkom, które wyczekują na wodę, niesie ona życie. Tym, które czekały na suszę, przynosi śmierć. Zarówno nad i pod wodą toczą się więc walki o przetrwanie, a przyroda trwa tu w dramatycznym oczekiwaniu na tę, która niezmiennie nią rządzi – wielką powódź.

BLOK PROGRAMOWY: NIESAMOWITA AFRYKA 
Extraordinary Africa
Emisja przez cały tydzień od poniedziałku 26 listopada do piątku 30 listopada o godz. 19:00

Afryka to prawdziwe królestwo dzikich zwierząt. Mieszkają tu ssaki czy gady budzące respekt i postrach nie tylko wśród innych gatunków zwierząt, ale i ludzi. Blok programowy „Niesamowita Afryka” pokaże je w całej okazałości:

Kierunek Wild: Kongo 
Rzeka Kongo – potężniejsza i bardziej niebezpieczna niż jakakolwiek inna rzeka jest jednocześnie schronieniem dla wielu zwierząt. Biolodzy zgodnie uważają ją za kolebkę ewolucji i doskonałe, eksperymentalne miejsce dla powstawania nowych gatunków. Program „Kierunek Wild: Kongo” ukazuje rozciągającą się na odcinku pięciu tysięcy kilometrów drugą największą rzekę świata, od jej źródeł w Zambii, gdzie jest jeszcze małym strumieniem, aż po moment przemiany w rwącą rzekę, która pochłania wszystko, co stanie jej na drodze.

Dzika Afryka Południowa
Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Mieszkają tu nie tylko wielkie koty i największe lądowe ssaki, ale również uwielbiające chłód pingwiny. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do dzikiej Afryki Południowej, podczas której odsłoni największe tajemnice tego rejonu.

Afrykański superwąż 
Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady. Już sam ich wygląd nie zwiastuje miłego spotkania. Słusznie, bo ten gatunek jest w stanie pożreć nawet człowieka.

Królestwo lwów 
W Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii trwa pora sucha. To wielkie wyzwanie dla zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt, między innymi lwów. Tysiące spragnionych osobników będą musiały znaleźć miejsce, w którym znajduje się woda. Czy uda się im to bez przeszkód?

Jaguar kontra kajman 
Kajmany tylko czyhają, by móc zapolować na zwierzę, które się do nich zbliży. Jest jednak jeden osobnik, z którym nie odważą się stanąć do walki – to trzeci największy kot na świecie – jaguar. Choć młode osobniki tego gatunku pozostają z matkami przez pierwszych parę lat i to one zapewniają im w tym czasie ochronę i pożywienie, kiedy dojrzeją – stają się prawdziwym postrachem innych gatunków, nie tylko na lądzie, ale i w wodzie. Głodnego jaguara nic nie powstrzyma przed polowaniem nawet na – mającego 74 zęby i najmocniejszy uścisk szczęki – kajmana. Niesamowity pojedynek pokaże z bliska światowej sławy fotograf przyrody Steve Winter i operator Bertie Gregory, którzy byli świadkami scen nie zarejestrowanych nigdy dotąd.

Lwy kontra żyrafy 
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.

Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew 
Matka Natura nie zna miłosierdzia, zwłaszcza wobec młodych przedstawicieli gatunku. Muszą walczyć o przetrwanie już od pierwszego oddechu, ponieważ każdy kolejny dzień ich życia może być ostatnim. W programie przyjrzymy się, w jaki sposób nowo narodzeni – zarówno drapieżniki, jak i ich ofiary – uczą się walczyć o przetrwanie w otaczającym ich bezlitosnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *