Sport w TVTVP

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań – Wisła Płock w TVP Sport

Nowy sezon piłkarskiej PKO Ekstraklasy ruszył na dobre. W piątek 26 lipca rozegrane zostaną pierwsze mecze 2. kolejki rozgrywek. O godz. 20:30 marzący o powrocie na mistrzowski tron Lech Poznań podejmie Wisłę Płock.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

       

      W inaugurującej sezon kolejce Lech zremisował na wyjeździe z broniącym mistrzowskiego tytułu Piastem Gliwice 1:1. Kolejorz punkt uratował w samej końcówce spotkania za sprawą trafienia Pawła Tomczyka. Wcześniej przez ponad 75 minut poznaniacy gonili wynik po trafieniu Gerarda Badii.

      Prowadzący zespół trener Żuraw był zadowolony z rezultatu. – Muszę pochwalić zespół, że grał do końca i na ciężkim terenie w Gliwicach próbował odwrócić losy spotkania. Udało się tylko zremisować, ale z perspektywy całego spotkania wynik jest zasłużony. Nie będę narzekać, bo niejedna drużyna straci tutaj punkty mówił.

      W piątek jego drużyna postara się o pierwsze w sezonie zwycięstwo i udaną inaugurację rozgrywek na Bułgarskiej. Lech będzie faworytem – Wisła nie wygrała bowiem w Poznaniu od 2002 roku, gdy oba kluby rywalizowały jeszcze w I lidze. W ostatnich trzech sezonach Kolejorz dwukrotnie zwyciężał na własnym boisku 2:1, a raz 2:0.

      Wisła postara się nie tylko o przełamanie niekorzystnej serii przy Bułgarskiej, ale i tak jak Lech – premierowy triumf w sezonie. W poniedziałek na otwarcie występów w rozgrywkach płocczanie zremisowali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1. Kto wyjdzie górą z piątkowej rywalizacji?

      PKO Ekstraklasa: Lech Poznań – Wisła Płock 26.07.2019. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

      Start: 19:35 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

      Prowadzący studio: Mariusz Jankowski

      Goście w studio: Andrzej Strejlau, Maciej Szczęsny

      Komentarz: Szymon Borczuch, Robert Podoliński

      Reporterzy: Marcin Wojtasik, Maciej Barszczak

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *