Sierpień w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

Sierpień w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People obfitować będzie w emocjonujące premiery. Wśród nich zobaczymy m.in. serię „11 września: dzień z życia Ameryki” wyprodukowaną przez National Geographic we współpracy z 9/11 Memorial & Museum na okazję 20. rocznicy wydarzeń z września 2001 r. Ponadto kolejny sezon hitu „Narkowojny: mafia” oraz „Polowanie na burze” dostarczą świeżej porcji emocji, a spektakularne ujęcia natury ukazywane w cyklu specjalnym „Dzika Ameryka” w National Geographic Wild pozwolą zatracić się w pięknie dzikiej przyrody.

 

Dokładnie dwie dekady temu z pozoru zwykły wrześniowy poranek na Manhattanie stał się początkiem dramatycznego biegu zdarzeń, które pociągnęły za sobą wiele ludzkich istnień. By uhonorować pamięć o ofiarach, ale i bohaterskich czynach tych, którzy walczyli o życie innych, National Geographic prezentuje serię „11 września: dzień z życia Ameryki” (premiera 29 sierpnia, godz. 20.00 w National Geographic). Ta pięcioodcinkowa produkcja stanowi poruszającą kronikę wydarzeń, wspominanych po latach osobiście przez ratowników i ocalałych. Każdy odcinek wprowadzi w stan zadumy, ale i przywoła pamięć o heroicznych postawach, ludzkiej solidarności i bohaterstwie w obliczu niewyobrażalnej tragedii. To wszystko zobaczymy w serii upamiętniającej 20. rocznicę ataków na USA.

Z rozważań o przeszłości na ziemię sprowadzi nas meteorolog Reed Timmer, który w najnowszej serii „Polowanie na burze” (premiera 18 sierpnia o godz. 22.00 w National Geographic) wraz ze swoją ekipą starał się uchwycić w obiektywie najbardziej ekstremalne zjawiska pogodowe, które wydarzyły się na całym świecie w ciągu ostatniego roku. Gdy przekonamy się już o nieustępliwości przyrody, seria „Narkowojny: mafia” (premiera 28 sierpnia o godz. 22.00 w National Geographic) ukaże równie nieugiętą naturę ludzi, którzy odpowiadają za pojawienie się problemu narkotykowego w USA. Cofniemy się w czasie do lat 70. ubiegłego wieku, które należały do bossa narkotykowej rodziny, Carmina Galante, który odpowiada za rozbudowanie czarnego rynku handlu heroiną w USA.

Tymczasem National Geographic Wild przygotowało specjalny cykl Dzikie Ameryki (od 1 sierpnia, co niedzielę o godz. 14:00 w National Geographic Wild), za sprawą którego odkryjemy naturalne, często nieznane oblicza obu Ameryk. Z kolei Nat Geo People zabierze nas na Kulinarne wycieczki (od 1 sierpnia, co niedzielę o godz. 14:00 w Nat Geo People), które dostarczą zaskakujących inspiracji w kuchni. Na widzów głodnych niespotykanych smaków czeka m.in. „Dolce Vita według Davida Rocco w Neapolu”, „Gok Wan: oblicza chińskiej kuchni”.

 

 

11 WRZEŚNIA: DZIEŃ Z ŻYCIA AMERYKI

9/11: ONE DAY IN AMERICA 1

Premiery codziennie od 29 sierpnia od godz. 20.00 w National Geographic

(1×120 + 5×60)

Dokładnie dwie dekady temu z pozoru zwykły poranek na Manhattanie stał się początkiem dla dramatycznego biegu wydarzeń, który sprawił, że świat na chwilę zatrzymał się w bezruchu. W 20. rocznicę tragicznych wydarzeń z 11 września National Geographic pragnie uhonorować pamięć ofiar, ocalałych i ratowników, ukazując ich historie i relacje z pierwszej ręki w premierowej serii dokumentalnej stworzonej we współpracy z 9/11 Memorial & Museum. „11 września: dzień z życia Ameryki” to poruszająca kronika wydarzeń, relacjonowanych po latach osobiście przez ratowników i ocalałych. Dowiemy się, jak ten tragiczny dzień wyglądał z pespektywy m.in. pierwszego oficera straży pożarnej Nowego Jorku, który przybył do World Trade Center rankiem 11 września, strażaka, który uciekł z Wieży Północnej tuż przed jej zawaleniem oraz osób postronnych, znajdujących się wówczas w samym centrum wydarzeń. Przywoływane w dokumencie materiały archiwalne i zdjęcia uchwycone przez dziennikarzy i przechodniów, przeprowadzą widza przez wydarzenia zgodnie z osią czasu, jednak to relacje świadków pozwolą przekonać się, o niezwykłych heroicznych aktach bezinteresowności i odwagi nieznajomych, ratujących życie innych za wszelką cenę.

POZOSTAŁE PREMIERY

POLOWANIE NA BURZE

STORM RISING

Premiery w środy od 18 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic

​(5×60)

Łowca burz Reed Timmer i jego ekipa zapraszają do stawienia czoła niezbezpiecznym żywiołom natury. Twórcy programu postanowili zebrać w jednej serii najbardziej spektakularne, ekstremalne i zatrważające zjawiska naturalne, jakie miały miejsce na całym świecie w ciągu jednego roku. Podążymy m.in. szlakiem marcowych tornad w Stanach Zjednoczonych, by przekonać się jak niewyobrażalną siłę zniszczenia miało to zjawisko. Zobaczymy też katastrofalne skutki, jakie niósł za sobą grudniowy huragan i ulewne deszcze w Ameryce Środkowej. Sceny, jakie udało się uchwycić łowcom burz, nie tylko dostarcza wyjątkowo silnych emocji, ale i uczą pokory wobec natury i jej żywiołów.

NARKOWOJNY: MAFIA

NARCO WARS 2: THE MOB

Premiery w soboty od 28 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic

(6X60)

Od heroiny po ecstasy – dla mafii żaden przemyt nie stanowi problemu. Potęga ich nielegalnej działalności rośnie wraz z popytem na narkotyki, jaki sami kreują. W tym sezonie serii przekonamy się, w jaki sposób mafie przyczyniły się do powstania gigantycznego problemu narkotykowego w Ameryce. Pierwszy odcinek przybliży historię i kulisy działania organizacji, której przywódcą był Carmine Galante. To, czym się wyróżnił na tle innych mafiosów w latach 70. ubiegłego wieku, to przemyt heroiny do USA na niespotykaną wcześniej skalę. Za sprawą tej serii wnikliwie przyjrzymy się temu, w jaki sposób działała jedna z najbrutalniejszych organizacji przestępczych w tamtych latach.

 

 

ZWIERZAKI W OBIEKTYWIE

AMERICA’S FUNNIEST HOME VIDEOS: ANIMAL EDITION

Premiery w soboty od 7 sierpnia o godz. 14.00 i 15.00 w National Geographic Wild

(12×60)

Hit amerykańskiej telewizji trafia do National Geographic Wild. W specjalnej wersji w całości poświęconej zwierzętom! To zestawienie najzabawniejszych i najbardziej niesamowitych domowych materiałów filmowych, a w rolach głównych m.in. psy, koty, słonie, niedźwiedzie, kangury, czy… rekiny. Na widzów czeka prawdziwy festiwal zaskakujących sytuacji z udziałem utalentowanych aktorsko zwierząt, takich jak pojawiający się znikąd pies ninja, labradory odmawiające modlitwę przed posiłkiem czy osioł zatrudniający krowy.

CYKL SPECJALNY” DZIKIE AMERYKI”:

Premiery w każdą niedziele od 1 sierpnia od godz. 14:00 w National Geographic Wild

OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA

AMERICA THE BEAUTIFUL COMPILATIONS

Premiery od 1 sierpnia co niedzielę o godz. 14.00

Od przeszywających mrozów panujących w górach, przez niezwykle sprzyjające warunki na północno-zachodnim krańcu USA, aż po pustynne tereny na południowym zachodzie – natura zróżnicowanego terenu Ameryki posiada skrajnie różne oblicza. To sprawia, że zachwyca różnorodnością i niespotykanymi nigdzie indziej formacjami, które wpisują się w krajobraz, a często i historię tego kraju.

WILKI Z YELLOWSTONE

YELLOWSTONE WOLF DYNASTY

Emisja 1 sierpnia o godz. 15.00 i 16.00

Był to jeden z największych – i najbardziej kontrowersyjnych – eksperymentów natury: sprowadzenie wilków z powrotem do Yellowstone. Tego, co stało się potem, nikt nie mógł przewidzieć. Wataha Druid Peak stała się największą watahą wilków w historii, jednak konflikty z pozostałymi wilczymi rodami nie ustają. W tej produkcji przyjrzymy się dalszym losom tych dzikich rodzin.

KIERUNEK WILD: DZIKA BRAZYLIA

WILD UNTAMED BRAZIL

Emisja 15 sierpnia o godz. 15.00 i 16.00

Fanom sportu może kojarzyć się głównie z Igrzyskami Olimpijskimi w Rio i Mistrzostwami Świata, jednak Brazylia pozostaje bezkonkurencyjna zwłaszcza pod kątem natury – z jej górami, morzami, lasami deszczowymi, pustyniami, słynną Amazonką oraz całym królestwem egzotycznych zwierząt, dziwnych owadów i morskich stworzeń. Dzikie oblicze Brazylii czeka na odkrycie.

DZIKIE PERU

PERU’S WILD KINGDOM

Emisja 22 sierpnia o godz. 15.00

Wzdłuż wschodniej podstawy peruwiańskich Andów płynie wielka rzeka o nazwie Manu, stanowiąca źródło życia dla jednego z największych sekretów świata – Park Narodowy Manú. To najdzikszy region amazońskiej puszczy, w którym około 90 procent gatunków nadal jest nieznane nauce. Gdy mgła unosi się znad wielkiej rzeki, wyjce dają sygnał do pobudki, setki papug wznoszą się w powietrze tworząc błyskotliwy kalejdoskop barw, a wydry olbrzymie rozpoczynają swoją pierwszą kąpiel.

DZIKIE CHILE

WILD CHILE

Emisja 22 sierpnia o godz. 16.00

Seria bada niezwykłą różnorodność biologiczną Chile. Niespotykane warunkowania naturalne występujące na tym terenie są spowodowane smukłym i wydłużonym kształtem kraju, który obejmuje swoim zakresem zarówno wietrzne wybrzeża Pacyfiku na zachodzie, jak i północną i wschodnią, subantarktyczną część Andów. Ten krajobraz skrajności zamieszkuje królestwo najróżniejszych zwierząt, które często nie występują nigdzie indziej.

KIERUNEK WILD: DZIKA FLORYDA

WILD FLORIDA

Emisja 22 sierpnia o godz. 15.00 i 16.00

Na tętniących życiem wybrzeżach Florydy i wśród silnych prądów oceanicznych istnieje ukryty, dziki raj. Tutaj młode żółwie rozpoczynają epicką i niebezpieczną odyseję ze śmiertelnie niebezpiecznego wybrzeża do wód otwartego Atlantyku. Rodziny manatów obierają kurs przecinający drogę statków wycieczkowych, by odnaleźć żerowiska, a krokodyle patrolują koralowe wybrzeża południowej Florydy w poszukiwaniu łatwego posiłku.

KIERUNEK WILD: DZIKI WULKAN

WILD CARIBBEAN’S DEADLY UNDERWORLD

Emisja 29 sierpnia o godz. 16.00

Znany badacz oceanów, Robert Ballard, poprowadzi zespół naukowców w odważnej ekspedycji głębinowej do najbardziej aktywnych podmorskich uskoków i wulkanów wzdłuż obwodu płyty karaibskiej. Pod spokojnym błękitem oceanu lada moment może dojść do niszczycielskiej katastrofy naturalnej.

 

 

WETERYNARZ Z POWOŁANIA

THE INCREDIBLE DR. POL 10

Premiery w środy od 4 sierpnia o godz. 18.00 w Nat Geo People

Załoga Dr. Pola znowu rusza do akcji! Na pomoc weterynarzy z Michigan czekają kolejne ciężko chore lub zranione zwierzęta, a wraz z nimi ich zatroskani właściciele. Niestrudzeni lekarze pomagają cierpiącym pacjentom przez całą dobę – odpowiadają na nagłe wezwania na farmy, przyjmują pilne wizyty w klinice i przeprowadzają triaż pacjentów w zatłoczonej lecznicy.

CYKL SPECJALNY „KULINARNE WYCIECZKI”:

W każdą niedziele od 1 sierpnia od godz. 14:00 w Nat Geo People

DŁUGI WEEKEND Z RORYM

A LONG WEEKEND IN… WITH RORY O’CONNELL

Emisja od 1 sierpnia o godz. 15.00 i 15:30

Rory O’Connell, Irlandczyk piszący o jedzeniu i znany szef kuchni, odwiedza osiem europejskich miast, by zaznajomić się z ich kulturą i sztuką – również kulinarną. Po powrocie do domu, z przywiezionych z wyprawy składników, tworzy własne danie inspirowane podróżą.

ANTYPODY SMAKÓW

SARA’S AUSTRALIA UNVEILED

Emisja 1 sierpnia o godz. 14.00 i 14:30

Sara La Fountain, wielbicielka jedzenia, szefowa kuchni i podróżniczka przemierza Australię, ukazując styl życia jej mieszkańców, jedzenie, przyrodę, lokalne produkty i kulturę Aborygenów.

NAJDZIWNIEJSZE SMAKI AZJI

WEIRD FOOD DIARIES

Emisja 8 sierpnia o godz. 14.00 i 14:30

Podróżniczka kulinarna Rozz Lee próbuje najbardziej osobliwych potraw Azji. Od robaków po lody o smaku krokodyla – te dania zaskoczą niejednego smakosza.

DOLCE VITA WEDŁUG DAVIDA ROCCO 6: NEAPOL

DAVID ROCCO’S DOLCE VITA 6: NAPLES

Emisja 15 sierpnia o godz. 14.00 i 14:30

David Rocco odkrywa Neapol, ojczyznę pizzy i espresso. Poznaje sekrety kuchni regionalnej, spotyka pełnych energii mieszkańców i pokazuje widzom prawdziwe oblicze włoskiego południa.

SMAKI AFRYKI WEDŁUG DAVIDA ROCCO

DAVID ROCCO’S DOLCE AFRICA 1

Emisja 22 sierpnia o godz. 14.00 i 14:30

Najstarszy kontynent świata – Afryka – wciąż zachwyca i kryje wiele tajemnic. David Rocco odkrywa przed widzami kulinarne bogactwo tego kontynentu. Przemierza plemienne wioski, podmiejskie farmy, zachwycające parki narodowe i tętniące życiem miasta, by z otwartym sercem i umysłem chłonąć tamtejsze życie i jego smaki.

GOK WAN: OBLICZA CHIŃSKIEJ KUCHNI

GOK’S CHINESE TAKEAWAY 1

Emisja 29 sierpnia o godz. 14.00 i 15:00

Znany brytyjski stylista Gok Wan marzy o odkupieniu restauracji należącej do jego pochodzącego z Honkongu ojca. W nowym miejscu chce serwować nowoczesne dania kuchni chińskiej, ale najpierw musi przekonać wiernego tradycyjnym przepisom rodzica, że to dobry pomysł. Za jego radą zamierza więc poznać, jak gotują Chińczycy na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *