Tomasz Lejman i Adam Górczewski z podcastem video „Federalnie rzecz biorąc” w Interii
Niemcy a polskie sprawy. Interia uruchomiła podcast video „Federalnie rzecz biorąc”, w którym dwaj korespondenci Tomasz Lejman (Polsat News i Interia) i Adam Górczewski (Polskie Radio) skomentują prosto znad berlińskiej Sprewy niemiecką rzeczywistość oraz jej wpływ na sytuację w Polsce oraz Europie.
Czy przyszły kanclerz Friedrich Merz poradzi sobie z wyzwaniami, przed którymi stoją Niemcy? Jakie działania podejmie w związku z wojną w Ukrainie? I czy doprowadzi do zbliżenia Berlina z Warszawą? Tomasz Lejman i Adam Górczewski w nowym podcaście video będą co tydzień przyglądać się najważniejszym wydarzeniom politycznym, społecznym i kulturowym w Niemczech. Wyjaśnią ich wpływ na sytuację w Polsce, a także na działania Unii Europejskiej.
W najnowszym odcinku autorzy podcastu „Federalnie rzecz biorąc” zastanawiają się nad przyczyną gorszej kondycji Niemiec. Kraj ogarnęła fala strajków, firmy szykują się do masowych zwolnień, a niemiecki rząd planuje gigantyczne zadłużenie, by naprawić kraj. Czy 500 mld euro, wystarczy, by postawić Niemcy na nogi? To są najważniejsze pytania na dziś.
Nowe odcinki podcastu video „Federalnie rzecz biorąc” będą publikowane co tydzień na stronie głównej Interii oraz w serwisie Interia Wydarzenia.
Biogramy:
Tomasz Lejman, korespondent Telewizji Polsat i Interii w Niemczech, jako dziennikarz w tym kraju pracuje od roku 2000. Choć jego praca skupia się głównie na tym, co dzieje się nad Sprewą i Renem, regularnie relacjonuje dla Grupy Polsat Plus wydarzenia z innych krajów, w tym międzynarodowe szczyty (G7, G20 i wybory parlamentarne). Ponadto, z ogromnym zainteresowaniem omawia i komentuje wydarzenia sportowe (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy w piłce nożnej) dla redakcji Polsat News, Polsat Sport i Interii. Poza Niemcami jest zafascynowany również Turcją. Ukończył Wydział Ekonomii na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
Adam Górczewski, korespondent Polskiego Radia w Berlinie. Dziennikarz od 1999 roku, z Niemiec informuje od 2009. Interesuje się również Austrią, zagląda do Szwajcarii. Najchętniej realizuje materiały polityczne (od pierwszych wyborów wygranych przez chadeków Angeli Merkel) i sportowe, szczególnie piłkarskie. Magister nauk ekonomicznych, po Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
foto, źródło. Interia