Internet & Gry - Reklama

Adam Michnik i Donald Tusk w rozmowie o Polsce, Europie i świecie – spotkanie w ramach Klubu Wyborcza.pl

Skąd brać nadzieję? I czy w Polsce PiS trwa już zmierzch demokracji? O tym w najbliższy czwartek, 4 lutego 2021 r. w Klubie „Wyborczej” będą rozmawiać Adam Michnik i Donald Tusk. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 20:00, mogą wziąć udział członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej”, czyli subskrybenci Pakietu Klubowego z cyfrowej oferty dziennika.

 

– Od roku z zmagamy się z koronawirusem. Szczepienia to wciąż daleka przyszłość, światowe gospodarki stygną, europejskie rządy nie potrafią razem działać. (…) Władza nie panuje nad epidemią, odwraca uwagę, wzmaga represje, szykuje rozprawę z niezależnymi mediami. W tym krytycznym momencie zapraszamy na spotkanie z Donaldem Tuskiem i Adamem Michnikiem. To kontynuacja już rozpoczętej arcyciekawej i arcyważnej rozmowy sprzed lat – w ten sposób redakcja „Gazety Wyborczej” zachęca wszystkich do udziału w wyjątkowym spotkaniu online, organizowanym już w czwartek, 4 lutego. O godz. 20:00 Adam Michnik z redakcji „Wyborczej” w Warszawie, a Donald Tusk z trójmiejskiej redakcji dziennika w Gdańsku podejmą rozmowę na odległość.

Porozmawiają m.in. o tym, skąd dziś brać nadzieję? Czy ostatnie ruchy społeczne na Białorusi i w Rosji mogą być sygnałem nadchodzących zmian? Czy obietnica złożona polskim dziewczynom – „nigdy nie będziesz szła sama” – jest jedynie obietnicą ulicy? Czy może stać się obietnicą nowego społecznego ładu? Czy Ameryka, która potrafiła powiedzieć „DOŚĆ”, jest dla nas nadzieją na powrót demokracji także i u nas?

W spotkaniu mogą uczestniczyć członkinie i członkowie Klubu Wyborcza.pl – zaproszenie na wydarzenie otrzymają e-mailem.

Spotkanie będzie można oglądać i komentować za pośrednictwem internetowej platformy MS Teams. Już teraz można też nadsyłać swoje pytania do Adama Michnika i Donalda Tuska na adres klub@wyborcza.pl.

W związku ze spotkaniem klubowicze Wyborcza.pl otrzymają także specjalny kod na zakup książek „Szczerze” Donalda Tuska i „W cieniu totalitaryzmu” Adama Michnika z 50% zniżką. Kod można wykorzystać w księgarniach internetowych Kulturalnysklep.pl i Publio.pl, zamawiając wydania tradycyjne lub cyfrowe.

Czwartkowe wydarzenie jest promowane na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisach Wyborcza.pl oraz na prof ilach dziennika w mediach społecznościowych.

Pierwsze spotkanie w ramach klubu Wyborcza.pl odbyło się 20 stycznia br. Gościem redakcji była Anne Applebaum, a tematem wybory w USA i początek prezydentury Joe’go Bidena. Nagranie ze spotkania jest dostępne na Wyborcza.pl.

Członkowie Klubu „Wyborczej” to prenumeratorzy cyfrowi dziennika, którzy mają wykupiony Pakiet Klubowy Wyborcza.pl. Zapewnia on pełen dostęp do strony Wyborcza.pl i aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej”, magazynów, m.in. „Książek. Magazynu do czytania” i 27 serwisów lokalnych, a także możliwość przekazania 2 dodatkowych prenumerat bliskim osobom. Prenumeratorzy mają też dostęp do archiwum „Gazety Wyborczej” (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie otrzymują trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. Dodatkowo klubowicze mają bezpośredni kontakt z redakcją „Gazety Wyborczej” i mogą brać udział w spotkaniach organizowanych przez zespół dziennika.

Redakcja proponuje klubowiczom także wideochat z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” i lekturę piątkowego serialu Kolegium „W”, z którego można się dowiedzieć m.in., o co ostatnio trwały spory w redakcji oraz co jest w planach na najbliższy tydzień.

Więcej informacji o ofercie cyfrowej „Gazety Wyborczej” – na Prenumerata.Wyborcza.pl.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec września 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Wyborczej” przekroczyła 240 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *