Radio

RMF FM najbardziej opiniotwórczym radiem w Polsce w 2020 roku

W 2020 roku RMF FM było najbardziej opiniotwórczą rozgłośnią w Polsce i najczęściej cytowanym przez inne redakcje medium tradycyjnym, wyprzedzając m.in. TVN24, „Rzeczpospolitą”, „Gazetę Wyborczą” czy Radio ZET. W ogólnym rankingu RMF FM znalazło się na drugim miejscu – za portalem Onet.pl.

 

W ubiegłym roku na newsy RMF FM inne redakcje prasowe, telewizyjne, radiowe i internetowe powoływały się aż 42,4 tys. razy – wynika z analizy Instytutu Monitoringu Mediów. W ostatnich miesiącach cytowano m.in. ustalenia reporterów stacji o przewidywanym zakazie wesel w całym kraju, czy sondaż RMF FM, wg którego ponad połowa obywateli źle oceniła pomysł ujednolicenia daty ferii zimowych we wszystkich województwach. Przywoływano też fragmenty „Porannej Rozmowy” Roberta Mazurka – m.in. wywiadów z posłem Lechem Kołakowskim (który zapowiadał odejście z klubu PiS i założenie nowego koła poselskiego), czy z posłem Markiem Suskim (o stanowisku Zjednoczonej Prawicy ws. ustawy „Piątka dla zwierząt”).

 

 

„Bardzo cieszymy się, że awansowaliśmy w porównaniu z rokiem 2019 aż o dwie pozycje – na miejsce drugie. Codziennie na naszą pozycję w rankingu najczęściej cytowanych mediów pracuje nasz newsroom, zespół dziennikarzy śledczych, reporterów w całym kraju i korespondentów na świecie. Udało nam się też zbudować dwie, bardzo istotne i opiniotwórcze pozycje publicystyczne – Poranną i Popołudniową Rozmowę prowadzone przez Roberta Mazurka i Marcina Zaborskiego”komentuje Marek Balawajder, dyrektor działu informacji RMF FM.

RMF FM jako wiarygodne i cenione źródło wiadomości potwierdza też pozycja lidera w badaniu „Digital News Report” prowadzonej przez Reuters Institute. W najnowszej edycji badania, z 2020 roku, RMF FM zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków. Aż 72 proc. z nich zadeklarowało, że ufa RMF FM i ocenia je jako wiarygodne źródło informacji. Jednocześnie rozgłośnia ma najmniejszy odsetek osób deklarujących nieufność – zaledwie 10 proc. RMF FM pokonało w rankingu m.in. Radio ZET, Polsat, Onet.pl i TVN. RMF FM jest liderem tego zestawienia trzeci raz rzędu, czyli od początku publikowania go przez Reuters Institute.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *