Technologia - Promocje

Bolt wprowadził przejazdy grupowe na hulajnogach

Bolt, największy operator hulajnóg w Europie, wprowadził przejazdy grupowe. Oznacza to możliwość odblokowania za pomocą jednej aplikacji Bolt do 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych jednocześnie. Użytkownicy mogą dzięki temu bezpiecznie podróżować elektrycznymi jednośladami z przyjaciółmi i rodziną. Bolt zachęca, aby w ten sposób uczcić w najbliższą niedzielę (30 lipca) Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

 

Przejazd grupowy to możliwość odblokowania za pomocą jednego konta w aplikacji Bolt nawet 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych. W ten sposób firma chce przeciwdziałać jednemu z najbardziej niebezpiecznych zachowań, czyli jeździe na jednej hulajnodze we dwie osoby. Dodatkowo funkcja sprawia, że korzystanie z elektrycznych jednośladów stało się teraz prawdziwą przyjemnością i zabawą, które można przeżywać wspólnie z bliskimi.

 

 

Przed rozpoczęciem grupowego przejazdu, wypożyczający/wypożyczająca musi upewnić się, że osoby w grupie mają co najmniej 18 lat i są trzeźwe. Powinien/nna również dać towarzysz(k)om możliwość zapoznania się z warunkami korzystania z pojazdów elektrycznych Bolt, aby wszyscy uczestnicy i uczestniczki przejażdżki byli/były poinformowani o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze lub rowerze elektrycznym.

Po dotarciu grupy do celu, właściciel/ka konta kończy przejazdy dla wszystkich pojazdów oddzielnie, postępując tak samo, jak w przypadku pojedynczego przejazdu (czyli robi zdjęcie każdej hulajnodze lub rowerowi elektrycznemu, aby udowodnić poprawne zaparkowanie i udzielenie informacji zwrotnej o przejeździe w aplikacji). Koszt wszystkich przejazdów ponosi wypożyczający/ca. Aby wszyscy jeździli bezpiecznie, wypożyczający/ca ma możliwość włączenia trybu początkującego dla każdej z jadących z nim osób. W trybie początkującym, prędkość hulajnogi ograniczona jest do 15 km/h a jego użycie zalecane jest osobom, które po raz pierwszy korzystają z elektrycznych jednośladów.

– Naszym celem jest tworzenie miast dla ludzi, a nie dla samochodów. Oznacza to, że dostarczamy dostępne i przyjazne użytkownikom alternatywy w zakresie mobilności współdzielonej, aby pomóc im zostawić ich samochód w domu. Grupa przyjaciół która chce podjechać wspólnie w miejsce w mieście, prawdopodobnie zdecydowałaby się na podróż samochodem. Nasza opcja grupowych przejazdów pozwala im dotrzeć razem do celu, ale bez użycia samochodu. To kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji miast mniej uzależnionych od samochodów. Mniej prywatnych samochodów oznacza mniej zanieczyszczeń powietrza, korków i hałasupowiedział Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt.

Przyjazdy grupowe to kolejne rozwiązanie, opracowane przez Bolt w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom hulajnóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *