Zapowiedzi TV

Czerwiec 2017 na kanale Discovery Science

Dzień Asteroid, przypadający na 30 czerwca, upamiętnia rocznicę Katastrofy Tunguskiej z 1908 roku – największego w ostatnich wiekach zderzenia asteroidy z Ziemią.
 
DZIEŃ ASTEROID (ASTEROID DAY)
Piątek, 30 czerwca
Dzień Asteroid, przypadający na 30 czerwca, upamiętnia rocznicę Katastrofy Tunguskiej z 1908 roku – największego w ostatnich wiekach zderzenia asteroidy z Ziemią. Tego dnia zapraszamy na serię programów, które zabiorą nas w nieodgadniętą przez człowieka przestrzeń kosmiczną.
Program Ludzkość kontra asteroida odsłania kulisy działalności Asteroid Day Foundation, której współzałożycielem jest legendarny gitarzysta Queen, dr Brian May. Zobaczymy archiwalny materiał filmowy i wywiady z ekspertami. Dowiemy się, co może się stać, kiedy ogromna asteroida uderzy w Ziemię i jakie środki można przedsięwziąć, aby chronić ludzkość przed zagładą. Z kolei Misja Asteroida to kronika działań naukowców NASA, którzy chcą zapanować nad asteroidami zagrażającymi życiu na Ziemi. Natomiast dramat Ostatnie dni świata przybliży historię utalentowanego niemieckiego filmowca, który boryka się z problemami w pracy zawodowej i życiu prywatnym. Nagle odkrywa, że Ziemi grozi ogromne niebezpieczeństwo.
W programie Jak wyginęły dinozaury? naukowcy, w oparciu o wyniki najnowszych badań geologicznych i paleontologicznych, zaprezentują nam swoje teorie dotyczące przyczyn wyginięcia tych wielkich bestii. Czy w końcu jedna z największych zagadek z dziejów naszej planety zostanie rozwiązana?
RYZYKO DLA NAUKI (EVIL KNOWS! IN THE NAME OF SCIENCE)
Od niedzieli, 18 czerwca, godzina 13.00
Evil Jared Hasselhoff wyrusza na poszukiwania prawdy kryjącej się w popularnych (często całkowicie błahych) mitach i zjawiskach, z którymi stykamy się w naszym codziennym życiu. Każdy odcinek serii składa się z siedmiu kategorii.
Zobaczymy niesamowite eksperymenty i poznamy niezwykłych ludzi z całego świata. Przedziwne zdjęcia i filmy wideo z internetu zostaną poddane dokładnej weryfikacji.
Wszystkie fakty zostaną sprawdzone, a rzekomo „niezniszczalne” produkty przejdą rygorystyczne testy. Jared nie tylko chce poznać prawdę, ale dla dobra nauki zdecydowany jest położyć na szali swoje życie. Nic się przed nim nie ukryje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *