Zapowiedzi TV

Długi czerwcowy weekend z gwiazdami kina w Stopklatce TV

Niezapomniany Paul Walker w filmach akcji: „Potęga strachu” i „Kroniki lombardu”, hit rodzeństwa Wachowskich „Atlas chmur” z Tomem Hanksem, Halle Berry i Hugh Grantem oraz plejada gwiazd Hollywood w komediodramacie „Zakochany Nowy Jork”. Na czerwcowy weekend Stopklatka TV przygotowała wiele filmowych atrakcji.
 
Stopklatka TV rozpocznie długi weekend mocnym akcentem – filmem historycznym „Agora”, którego akcja dzieje się w starożytnej Aleksandrii. Grecka filozofka Hypatia (wcieliła się w nią Rachel Weisz) stara się uratować od zapomnienia dorobek greckiej nauki. Produkcja została doceniona przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej i na 7 nominacji otrzymała aż 6 statuetek nagród Goya. Natomiast wieczorem coś dla miłośników polskiego kina – kultowa komedia „Kogel-mogel” w reżyserii Romana Załuskiego. Przygody Kasi Solskiej, młodej dziewczyny ze wsi, która po kryjomu wyjeżdża na studia do Warszawy, za każdym razem bawią do łez i wprowadzają w pozytywny nastrój całe pokolenia widzów.
W piątek stacja zaprasza w miłosną podróż do Nowego Jorku, w którym spotkać będzie można sławy światowego kina. W komediodramacie „Zakochany Nowy Jork” wystąpili m.in. Natalie Portman, Ethan Hawke, Bradley Cooper, Andy Garcia, Julie Christie, Hayden Christensen i Orlando Bloom. Film jest kolażem dwunastu historii o miłości, które połączone w całość, tworzą niezwykły obraz nowoczesnego miasta i mieszkających w nim ludzi. Dzieli ich prawie wszystko – pochodzenie, status społeczny oraz język, ale łączy jedno – chcą kochać i być kochanymi.
Niezapomnianego Paula Walkera, znanego z serii filmów „Szybcy i wściekli”, zobaczymy na antenie Stopklatki TV aż w dwóch produkcjach. W „Potędze strachu” wcielił się w gangstera, którego zadaniem jest pozbycie się broni użytej w porachunkach mafijnych. Po jednej z akcji, sytuacja wymyka się spod kontroli i wkrótce dochodzi do zabójstwa. W szalonej komedii sensacyjnej „Kroniki lombardu” Paul Walker zagrał natomiast jednego z bandytów chcących napaść na dilera. W filmie poznajemy również młode małżeństwo bez pieniędzy oraz fana Elvisa Presleya. Co ich wszystkich łączy? Obskurny lombard na południu USA.
Zdobywcę pięciu Oscarów, w tym za najlepszy film i reżyserię – komediodramat „Czułe słówka” z Debrą Winger i Shirley MacLaine stacja zaprezentuje w sobotnie popołudnie. To opowieść o skomplikowanej relacji owdowiałej matki z dorosłą córką, w której pełno jest burzliwych emocji. Aktorkom partneruje Jack Nicholson, prezentując kunszt swoich aktorskich umiejętności.
A już wieczorem zobaczyć będzie można oscarowy hit z Colinem Firthem oraz Geoffreyem Rushem „Jak zostać królem”. To fascynująca historia jednego z najpopularniejszych monarchów Wielkiej Brytanii – króla Jerzego VI, dla którego przeszkodą w rządzeniu było jąkanie. Film jest laureatem wszystkich najważniejszych międzynarodowych nagród. Otrzymał 12 nominacji do Oscara i zdobył aż cztery statuetki – za najlepszy film, reżyserię, scenariusz oryginalny oraz pierwszoplanową rolę męską. Colin Firth za swoją kreację aktorską otrzymał również m.in. Złoty Glob, BAFTĘ oraz Europejską Nagrodę Filmową.
Wielkie gwiazdy kina zagoszczą również na antenie w superprodukcji rodzeństwa Wachowskich „Atlas chmur”. Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Hugo Weaving i Hugh Grant wcielili się w ludzi – żyjących w różnych czasoprzestrzeniach i innych częściach świata – których czyny wzajemnie na siebie wpływają. Scenariusz opiera się na książce pod tym samym tytułem autorstwa angielskiego pisarza Davida Mitchella. Film otrzymał nominację do Złotego Globu za najlepszą muzykę.
Kiedy oglądać:
„Agora” – 15 czerwca, czwartek 17:35
„Kogel-mogel” – 15 czerwca, czwartek 20:00
„Zakochany Nowy Jork” – 16 czerwca, piątek 20:00
„Czułe słówka” – 17 czerwca, sobota 13:05
„Potęga strachu” – 17 czerwca, sobota 20:00
„Jak zostać królem” – 17 czerwca, sobota 22:35
„Atlas chmur” – 18 czerwca, niedziela 20:00
„Kroniki lombardu” – 18 czerwca, niedziela 23:35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *