MediaZapowiedzi TV

„Gdy zaginięcie oznacza najgorsze”. Kwietniowa premiera na CBS Reality (wideo)

Co 90 sekund brytyjska policja przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu, a roczny bilans osób zaginionych to 250 tysięcy. Niektóre z nich zostają odnalezione żywe, niektóre odbierają sobie życie, a inne po prostu znikają. W Wielkiej Brytanii istnieje ogromna liczba przypadków, w których śledztwo w sprawie zaginięcia nagle zmienia się w dochodzenie w sprawie morderstwa. Najnowsza seria emitowana na antenie CBS Reality ukazuje z bliska wpływ, jaki zaginięcie osoby ma na jej najbliższą rodzinę oraz emocje towarzyszące im w trakcie dochodzenia. Analizuje także policyjne procedury i pokazuje zmiany zachodzące w przebiegu śledztwa, gdy te przemienia się w poszukiwania mordercy. Premiera serii już w sobotę 4 kwietnia o 20:00 na kanale CBS Reality, kolejne odcinki w soboty i niedziele o 20:00 (do 3 maja).

 

 

 

 

Każdy z odcinków kryminalnej serii dokumentalnej „Gdy zaginięcie oznacza najgorsze” zbudowany jest wokół jednej rozstrzygniętej sprawy, której przyglądamy się od momentu zgłoszenia zaginięcia przez rodzinę, aż do skazania odpowiedzialnego za morderstwo. Każdy przypadek przedstawiony jest w czasie rzeczywistym  i płynnie łączy procedury policyjne wraz z emocjami bliskich na każdym etapie śledztwa – od dochodzenia po aresztowanie, oskarżenie i skazanie mordercy.

W 1. odcinku poznajemy historię tajemniczego zaginięcia Evelyn Lund. Evelyn, zamożna wdowa z trzema dorosłymi córkami, bez pamięci zakochuje się w przystojnym rozwodniku Robercie Lundzie. Mimo protestów córek, które uważają, iż mężczyzna bardziej interesuje się majątkiem ich matki niż nią samą, kobieta wychodzi za niego za mąż.

Świeżo po ślubie Evelyn i Robert, znów wbrew woli córek kobiety, podejmują decyzję o zakupie starej farmy w Tarn, odległym rejonie Francji, na którą wkrótce się przeprowadzają. Evelyn mówi dzieciom, aby nie ingerowały w jej życie, ponieważ właśnie realizuje swoje marzenia. Para osiedla się w małej społeczności, w której próbuje się odnaleźć nieznająca języka Evelyn. Kobiecie udaje się nawiązać znajomość z mieszkającą nieopodal Angielką. I to właśnie ona będzie jedną z ostatnich osób, które widziały Evelyn żywą. 29 grudnia 1999 roku Evelyn przyjeżdża do niej w odwiedziny i już nie wraca do domu. Trzy dni później, po namowach córek kobiety, Robert Lund zgłasza zaginięcie swojej żony…

 

 

Co się stało z Evelyn Lund? Tego będzie można dowiedzieć się z premierowego odcinka serii „Gdy zaginięcie oznacza najgorsze” już 4 kwietnia o 20:00 tylko na CBS Reality.

Lista odcinków:

Odcinek 1

Evelyn – W 1999 r. Evelyn — zamożna wdowa z drugim mężem — przeprowadza się do Francji, a potem znika. Dowody wskazują na winę jej męża, Roberta Lunda. Ale policja nie znajduje ciała, więc Robert jest wolny…

Emisja: 4 kwietnia o 20:00

Odcinek 2

W grudniu 1988 r. 22-letnia Lorraine Benson zaginęła po świątecznym przyjęciu zorganizowanym w pracy. 12 godzin później jej ciało znaleziono w krzakach. Kto ją zabił?

Emisja: 5 kwietnia o 20:00

Odcinek 3

Carole Packman zostawiła swojej rodzinie list informujący, że na dobre wyprowadza się z domu. Jej 16-letnia córka nie podejrzewała, że do zniknięcia matki przyczynił się ojciec.

Emisja: 11 kwietnia o 20:00

Odcinek 4

Helen McCourt, 22-letnia urzędniczka w firmie ubezpieczeniowej, zaginęła w 1986 r. Poszukiwania szybko zamieniły się w śledztwo w sprawie morderstwa — ale ciała kobiety nie znaleziono.

Emisja: 12 kwietnia o 20:00

Odcinek 5

Studentka Janet Müller tuż przed końcowymi egzaminami trafiła do szpitala psychiatrycznego. Uciekła z niego, a wkrótce potem jej ciało znaleziono w bagażniku samochodu porzuconego na polu.

Emisja: 18 kwietnia o 20:00

Odcinek 6

11-letni Wesley pojechał na rowerze do sklepu i zniknął. Policjanci początkowo uważali, że chłopiec uciekł z domu — do czasu, kiedy znaleziono jego porzucony rower.

Emisja: 19 kwietnia o 20:00

Odcinek 7

17-letnia Shafilea Ahmed zaginęła, a jej martwe ciało odnaleziono w rzece Kent w Kumbrii. Policja szybko zaczęła się interesować jej agresywnymi rodzicami.

Emisja: 25 kwietnia o 20:00

Odcinek 8

Natalie Hemming, młoda matka, doświadczała przemocy w związku. Kiedy zaginęła, policja wiedziała, że musi szukać dowodów przeciwko jej partnerowi.

Emisja: 26 kwietnia o 20:00

Odcinek 9

15-letnia uczennica Danielle Jones zaginęła w drodze do szkoły. Ostatni raz widziano ją rankiem 18 czerwca 2001 roku w pobliżu jej domu w East Tilbury w hrabstwie Essex. Podobnie jak setki innych dzieci tego dnia, była w drodze na przystanek szkolnego autobusu. Ale Danielle nigdy do niego nie wsiadła.

Emisja: 2 maja o 20:00

Odcinek 10

17-letnia Jayden Parkinson mieszkała w schronisku dla bezdomnych młodych ludzi będących w potrzebie. 3 grudnia 2013 roku wyszła do klubu, by spotkać się ze swoim chłopakiem. Gdy nie wróciła na noc, następnego dnia schronisko zgłosiło jej zaginięcie.

Emisja: 3 maja o 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *