MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Lipiec na kanale ID

Jak i dlaczego ginie człowiek? Ta dokumentalna seria przedstawia historie osób, które zniknęły w tajemniczych okolicznościach.

ZAGINIENI (ang. Disappeared 8)
Premiera: w niedzielę, 2 lipca o godz. 16:00

Jak i dlaczego ginie człowiek? Ta dokumentalna seria przedstawia historie osób, które zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Spróbujemy ustalić, co działo się z zaginionymi od chwili ostatniego kontaktu z rodziną lub przyjaciółmi. Prześledzimy przebieg śledztw, które miały określić miejsce ich pobytu. Przekonamy się, że często całkiem normalne czy rutynowe zachowania mogą kryć wskazówki kluczowe dla poszukiwań. Zadaniem detektywów jest ustalenie, czy decyzja o zniknięciu była dobrowolna, czy była wynikiem przestępstwa. Osiemnastoletnia Zoe Campos spędziła wieczór z rodziną i potem już nikt jej nie widział. Policjanci odkryli, że dziewczyna miała zupełnie inne plany.

Czy sąsiedzkie kłótnie mogły być powodem zaginięcia 21-letniej Kortne Stouffer? W godzinnych odcinkach wnikliwej analizie zostanie poddanych aż 13 przypadków zaginięć. Poznamy przełomowe zwroty w śledztwach. Posłuchamy wywiadów z detektywami i członkami rodzin, którzy cały czas żyją nadzieją, że pewnego dnia znowu zobaczą zaginioną osobę.

ODGŁOSY ZBRODNI (ang. Hear No Evil 7)
Premiera: w czwartek, 6 lipca o godz. 22:00

Niektóre rzeczy trzeba najpierw usłyszeć, aby w nie uwierzyć. W tej mrożącej krew w żyłach serii usłyszymy nagrania dźwiękowe, które pomogły postawić przed sądem sprawców brutalnych morderstw. Detektywi ujawnią szokujące zapisy dźwiękowe, które zmieniły przebieg śledztw. Każdy materiał to cenny i czasami kluczowy dowód, który nie tylko odsłania prawdę, ale wymierza sprawiedliwość.

Posłuchamy nagrań mordercy i intymnych zeznań uchwyconych przez ukryte mikrofony. Poznamy treść przerażających taśm, które zapoczątkowały śledztwa w sprawie zbrodni popełnionych przez najbardziej zdeprawowanych i sadystycznych seryjnych zabójców w historii Ameryki. Poznamy zło w najczystszej postaci.

DZIECIOBÓJCZYNI CZY OFIARA? (ang. Casey Anthony: An American Murder Mystery 1)
Premiera: w poniedziałek, 17 lipca o godz. 22:00

Piętnastego lipca 2008 roku operatorzy numeru alarmowego 911 dostają telefon o zaginięciu dziecka. Policja w Orlando stara się za wszelka cenę odnaleźć dwuletnią Caylee, ale matka dziewczynki Casey Anthony wydaje się robić wszystko, aby utrudnić poszukiwania. W tej trzyczęściowej serii poznamy kulisy sprawy, która zszokowała całe Stany Zjednoczone. W kolejnych odsłonach zobaczymy wywiady z dziadkami Caylee, Cindy i George’em Anthony.

Prześledzimy kolejne etapy skomplikowanego śledztwa i przyjrzymy się z bliska, jak działa dysfunkcyjna rodzina. Weźmiemy udział w sprawie sądowej, która wywołała oburzenie w całej Ameryce. Posłuchamy wywiadów z oficerami policji oraz zobaczymy rekonstrukcje kluczowych dla śledztwa momentów. Poznamy kłamstwa, które wyszły na jaw podczas tej kontrowersyjnej sprawy.

WYROK DO PODWAŻENIA (ang. Reasonable Doubt 1)
Premiera: w sobotę, 29 lipca o 21:00

W sprawach kryminalnych prawo stanowi, że oskarżonemu należy dowieść winy ponad wszelką wątpliwość. Czy wszystkie wyroki skazujące są zawsze jednoznaczne? W tej opartej na faktach serii ponownej analizie zostają poddane wyroki w sprawach dotyczących kontrowersyjnych morderstw. Takiego trudu zadają sobie emerytowany detektyw Chris Anderson i adwokatka specjalizująca się w sprawach karnych Melissa. To doświadczeni eksperci, którzy doradzają rodzinom skazanych, czy powinni zdecydować się na wniesienie apelacji, czy raz na zawsze pogodzić się z wyrokiem.

Przekonamy się czy Erick Westervelt, który w 2004 roku zakochał się, ale miłość złamała mu serce, został słusznie oskarżony o morderstwo. Dowiemy się czy to on zabił Timothy’ego Graya. Z kolei Patty Wlasiuk zginęła, kiedy jej ciężarówka wpadła do jeziora. Winą za jej śmierć sąd obciążył jej męża Petera, który uparcie twierdzi, że żona popełniła samobójstwo. Czy mówi prawdę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *