Internet & Gry - Reklama

Przegląd mediów lokalnych na stronie głównej Wirtualnej Polski

Wystartował przegląd mediów lokalnych WP. To nowa sekcja strony głównej Wirtualnej Polski prezentująca najważniejsze informacje z mediów regionalnych w całej Polsce. Postawiono na pełność, jakość i tempo prezentowanych informacji.

Nowa sekcja na stronie głównej Wirtualnej Polski to przegląd treści z lokalnych mediów, które z natury, tworzą inne materiały niż media ogólnopolskie, skoncentrowane głównie na wydarzeniach dużej skali.

Słuchamy  potrzeb naszych użytkowników, którzy szukają informacji m.in. o inwestycjach mogących ułatwić im życie, komunikacji miejskiej, służbie zdrowia,  przedszkolach oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dlatego chcemy ułatwić im dostęp do wiadomości o tym, co dzieje się w ich okolicy. Dzięki nowej sekcji użytkownicy  zyskują dostęp do newsów z wybranego regionu tworzonych przez redaktorów  najlepiej znających potrzeby i problemy swoich miast, a nawet ich poszczególnych dzielnic – mówi Marcin Malicki,  Dyrektor Obszaru Stron Głównych i Platform Wydawniczych.

W sekcji z przeglądem mediów lokalnych wiadomości można selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznej. Specjalny algorytm, najwyżej pokaże odnośniki do artykułów najchętniej czytanych przez innych użytkowników. Prezentowane odnośniki działają analogicznie do agregatu kanałów RSS – prezentują tytuł, miniaturę zdjęcia i fragment leadu. Kliknięcie w zapowiedź przenosi użytkownika do serwisu lokalnego.

Najważniejsze informacje z mediów lokalnych, prezentowane są w  przykuwającym uwagę module zaraz pod sekcją główną.

– Cenimy media lokalne za dogłębne rozumienie lokalnej problematyki i wkład w rozwój małych wspólnot. Projekt ten oczywiście realizujemy w poszanowaniu ich autonomii i własności intelektualnej. Stawiamy na partnerstwo i transparentność, dlatego konsultowaliśmy z wydawcami wcześniej założenia projektu. Dzięki temu media regionalne otrzymują ekspozycję w portalu odwiedzanym codziennie przez miliony Polaków. Wierzymy, że nasi użytkownicy docenią nas za codzienną selekcję dobrych lokalnych treści, sami nieraz nie mają rozeznania w takiej ofercie. Dla nas to tak naprawdę pierwszy krok, stawiamy na otwartość formuły  dodał Marcin Malicki.  Chcielibyśmy w tę współpracę zacieśniać, tworząc rozwiązania, które łączą to, co najlepsze w różnych typach mediów internetowych.

Fragmenty treści przeglądu publikowane są bez żadnej ingerencji, modyfikacji czy archiwizowania przez Wirtualną Polskę, dokładnie w ich źródłowym kształcie.

Sekcja dostępna jest w wersji desktopowej. W najbliższych dniach udostępniona zostanie również w wersji mobilnej portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *