Zapowiedzi TV

Sierpień na kanałach Cinemax

Cinemax szczególnie rekomenduje dwa filmy Federico Felliniego, jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina:
 

 • Słodkie życie – Marcello Mastroianni jako obracający się w świecie rzymskich elit dziennikarz i playboy. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes portret mieszkańców Rzymu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych (emisja 7 sierpnia, Cinemax2)
 • Giulietta i duchy – plastyczne dzieło o zagubionej w swoich lękach zamężnej kobiecie. Nagrodzony Złotym Globem i dwoma nominacjami do Oscara obraz uchodzi za najbardziej tajemniczy i niepokojący w dorobku mistrza (emisja 14 sierpnia, Cinemax2)

W kolejnych tygodniach polecamy:

 • Nadeszło lato – opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. Dwoje włoskich nastolatków wyrusza w wakacyjną podróż do USA, podczas której zaprzyjaźniają się z parą gejów (premiera 5 sierpnia, Cinemax2)
 • Gorzka siedemnastka – Nadine czuje się oszukana przez najlepszą przyjaciółkę, która po kryjomu spotyka się z jej starszym bratem. Bezpretensjonalna opowieść o hormonalnej burzy i nastoletnich dramatach (premiera 6 sierpnia, Cinemax)
 • Macierzyństwo – gruziński film przedstawiający historię kobiety starającej się wbrew wszystkim przeciwnościom losu żyć swoim życiem. Portret tradycyjnego społeczeństwa, w którym nie ma miejsca na odmienność i niezależność (premiera 6 sierpnia, Cinemax2)
 • Inwestycja w małżeństwo – para z piętnastoletnim stażem postanawia się rozstać, co wywołuje serię problemów dotyczących podziału ich wspólnego majątku. Główna nagroda na festiwalu filmowym w Filadelfii (premiera 12 sierpnia, Cinemax2)
 • Creed: Narodziny legendy – Sylvester Stallone powraca jako Rocky Balboa, jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina, tym razem jako trener młodego utalentowanego pięściarza, który musi zawalczyć o swoją przyszłość (premiera 13 sierpnia, Cinemax)
 • Między lądem a morzem – wyróżniony Nagrodą Publiczności i Specjalną Nagrodą Jury na MFF w Sundance kolumbijski dramat o ubogim, niepełnosprawnym mężczyźnie, którym opiekuje się matka (premiera 13 sierpnia, Cinemax2)
 • Okrucieństwo – posępny islandzki kryminał o parze detektywów prowadzących śledztwo w sprawie makabrycznej zbrodni, której ofiarami padły dwie siostry (premiera 16 sierpnia, Cinemax)
 • Alena – mroczne kino rodem ze Skandynawii o rywalizujących ze sobą nastolatkach, które uczą się w elitarnej szkole z internatem. Inspiracją do scenariusza była powieść graficzna o tym samym tytule autorstwa szwedzkiego rysownika Kima W. Anderssona (premiera 18 sierpnia, Cinemax)
 • Okaleczone – pełną spokoju i rutyny codzienność japońskiego małżeństwa zakłóca pojawienie się znajomego z przeszłości. Dramat psychologiczny w reżyserii uznawanego za jednego z najciekawszych współczesnych japońskich filmowców – Kôjiego Fukady. Nagroda Jury Przeglądu Un Certain Regard na MFF w Cannes (premiera 19 sierpnia, Cinemax2)
 • 13 godzin: Tajna misja w Benghazi – zrealizowana z epickim rozmachem, oparta na faktach opowieść o ataku na amerykańską placówkę dyplomatyczną w libijskim mieście Benghazi (premiera 20 sierpnia, Cinemax)
 • Postój – francuski dramat ukazujący piekło wojny z perspektywy biorących w niej udział kobiet. Nagroda za najlepszy scenariusz w Przeglądzie Un Certain Regard na MFF w Cannes (premiera 20 sierpnia, Cinemax2)
 • Victoria – francuska komedia o perypetiach trzydziestokilkuletniej prawniczki, której życie wywraca się do góry nogami. Pięć nominacji do Cezara, w tym za najlepszy film i scenariusz (premiera 21 sierpnia, Cinemax)
 • Powrót do jutra – historia miłosna z elementami kina sci-fi o genialnym naukowcu, któremu udaje się opracować formułę pozwalającą na wysyłanie e-maili do przeszłości. Nominacja na Montréal World Film Festival (premiera 23 sierpnia, Cinemax)
 • Kocur – wyprodukowana przez studio Anima Istanbul, turecka animacja dla dorosłych, której głównym bohaterem jest kot rozrabiaka. Oparty na popularnej serii komiksów autorstwa Bülenta Üstüna film został doceniony m.in. na festiwalach w Brukseli, Stambule, Tokio i Nashville (premiera 25 sierpnia, Cinemax)
 • Kto się odważy, odc. 1 – sześcioodcinkowy serial produkcji HBO, którego głównym bohaterem jest młody burmistrz zmagającego się z problemami rasowymi miasta Yonkers (emisja 26 sierpnia, Cinemax)
 • Souvenir – pełna staroświeckiego wdzięku komedia z Isabelle Huppert w roli starzejącej się kobiety, w której budzą się marzenia o wokalnej karierze. Nagroda Specjalna na Berlinale (premiera 26 sierpnia, Cinemax2)
 • Dzikie łowy – nieprzystosowany społecznie, pulchny trzynastolatek trafia do rodziny zastępczej na nowozelandzkiej prowincji. Produkcja zdobyła dwie nominacje do nagrody Saturna (premiera 27 sierpnia, Cinemax)
 • Hannah i jej siostry – rozgrywający się w Nowym Jorku, klasyczny film Woody’ego Allena uhonorowany trzema Nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Trzy siostry w Święto Dziękczynienia zwierzają się ze swoich życiowych problemów (emisja 27 sierpnia, Cinemax2)
 • Miasto-wyspa – trzy pełne absurdu, tragikomiczne historie o życiu mieszkańców współczesnego Bombaju. Nagroda za najlepszy debiut reżyserski na MFF w Wenecji (premiera 30 sierpnia, Cinemax)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *