Technologia - Promocje

Smart Home w NTT System

NTT System, jeden z najważniejszych i najdłużej działających na rynku producentów sprzętu komputerowego i dystrybutor IT rozszerzył działalność i oferuje nowoczesne rozwiązania dla budynków. W ofercie NTT System znajduje się Bluebolt – system przeznaczony dla osiedli mieszkaniowych i biurowców. Podstawową funkcją systemu jest umożliwienie dostępu do części wspólnych budynku, osiedla lub biura poprzez smartfona.
 
– Zamiast popularnych kart zbliżeniowych, pilotów, a przede wszystkim kodów dostępu,
wystarczy że mieszkaniec lub inna osoba uprawniona – np. zaproszony w danym dniu gość czy umówiony fachowiec – mając smartfon w kieszeni zbliży się do drzwi wejściowych lub podjedzie do bramy garażu, a zostaną one otwarte
tłumaczy Maciej Grabowski, Dział Technologii BTLP w NTT System. – Jedynym wymaganiem jest, aby były wyposażone w elektrozamek, do którego podłączymy nasze urządzenie bluetooth. Jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym systemem domofonowym, jak również bardziej zaawansowanymi systemami kontroli dostępu. Bardzo istotne jest, że oprócz zasilania nie trzeba podłączać nic innego.
Kontrola dostępu do budynku jest podstawową funkcjonalnością systemu i może zostać łatwo rozbudowana o moduły dzięki którym można uzyskać bieżący odczyt zużycia mediów na ekranie smartfona czy zainstalować rozbudowane funkcje smart home określone przez właścicieli mieszkań (np. zdalna kontrola i regulacja temperatury, powiadomienia o pojawieniu się osób niepowołanych w mieszkaniu lub biurze i inne).
Bluebolt jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i dzięki temu może być instalowany zarówno w nowopowstających budynkach, jak również we wszystkich starszych obiektach.
– W nasz system możemy nawet wyposażyć drzwi, do których nie jest poprowadzone
napięcie, dzięki możliwemu zasilaniu bateryjnemu! To interesujące rozwiązanie dla istniejących budynków, gdzie prowadzenie dodatkowych kabli może być problematyczne
dodaje Maciej Grabowski.
Wypowiedź
Maciej Grabowski, Dział Technologii BTL w NTT System
Nasz system ma wiele zalet. Oprócz podniesienia komfortu użytkowania, osiedle wyposażone w Bluebolt zyskuje również na bezpieczeństwie. Popularne kody dostępu, każdy rozdaje ekipom remontowym, sprzątaczkom, ogrodnikom, najemcom i innym osobom, które muszą czasowo otrzymać dostęp do osiedla bądź do części wspólnych. Problem polega na tym, że ten dostęp jest zazwyczaj do całego osiedla, co więcej nikt potem tego dostępu nie usuwa, kody są przekazywane kolejnym osobom i w zasadzie nie ma kontroli nad tym, kto wchodzi na osiedle, do garażu, wózkowni, czy klatek schodowych. W naszym systemie taki czasowy dostęp można w dowolnym momencie usuwać, przydzielać nowe. Gdy osoba niepowołana pojawi się na obiekcie, łatwo można ustalić kto dał jej dostęp.
W przypadku budynków biurowych, gdzie rotacja najemców, pracowników w firmach jest jeszcze częstsza, a pomieszczeń i stref o ograniczonym dostępie, taki system daje jeszcze więcej korzyści. Co bardzo istotne, używanie naszego systemu nie wiąże się z koniecznością rezygnacji z żadnego z posiadanych systemów – mogę one być po prostu komplementarne. Możemy się nawet zintegrować z systemem rozliczania czasu pracy i wystarczy że pracownicy będą posiadać przy sobie smartfon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *