TVP

TVP i Kielce stworzą nowy format festiwalu

Stworzenie nowej, cyklicznej imprezy, która nie będzie konkurencją dla Opola, zapowiedział Prezes TVP Jacek Kurski i Prezydent Kielc Wojciech Lubawski na konferencji prasowej, jaka odbyła się we wtorek w Kielcach.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
– To ważny dzień dla TVP i Kielcpowiedział Prezes TVP.Kielecki amfiteatr jest najpiękniejszym obiektem tego typu w Polsce, godnym tego, by stać się miejscem ważnego wydarzenia artystycznego, cyklicznej, corocznej imprezy o wysokiej randzepodkreślił Jacek Kurski.
Nowa impreza ma być wizytówką nowej polskiej muzyki z gatunku hip-hop, R&B, pop alternatywny, new soul, new jazz, ma także uzupełniać ofertę polskiej muzyki pop. Mają w niej występować zarówno znani wykonawcy, jak i artyści, którzy nie są obecni w głównym obiegu, lecz są gwiazdami nowych mediów i najpopularniejszych serwisów muzycznych.
Przedstawiciele TVP i Kielc podkreślili, że nowe wydarzenie muzyczne nie zajmie miejsca opolskiego festiwalu.
– Liczę, że ten piękny amfiteatr będzie się wypełniał do ostatniego miejsca powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Postaramy się wykorzystać tę okazję, nie tworząc konkurencji dla Opola. Będziemy kibicować, aby Opole dalej istniało. dodał Wojciech Lubawski.
Prezes TVP i Prezydent Kielc zaznaczyli również, że, aby festiwal mógł stać się poważną i długofalową imprezą, wymaga czasu. Pierwsza, pełna edycja wydarzenia jest planowana na przyszły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *