Sport w TVTVP

10. LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej w TVP1 i TVP Sport

Co dwanaście miesięcy podwyższamy poprzeczkę. Chcemy się udoskonalać – zapewnia Robert Skolimowski przed 10. LOTTO Memoriałem Kamili Skolimowskiej. Transmisja zmagań 14 września od godziny 16:00 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

 

 

 

Kibice od dekady mogą podziwiać w akcji najlepszych lekkoatletów podczas LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej. W 2019 roku będzie podobnie. Już teraz wiadomo, że start potwierdziło kilkunastu medalistów z międzynarodowych imprez.

 Przed nami duże zadanie logistyczne. Mamy osoby zajmujące się mediami, oprawą, wysyłaniem zaproszeń do VIP-ów i sportowców, można tak wymieniać i wymieniać. Nie trzeba się przejmować, że zabraknie gwiazd. Zawody to sama końcówka sezonu. Ostatnia rywalizacja przed mistrzostwami świata. Polacy będą mieli idealny test. Potem polecą na ostatnie zagraniczne zgrupowanie i stamtąd do Dauszy – zauważył Skolimowski.

Udział potwierdzili mistrzowie świata: nowozelandzki kulomiot Tom Walsh, który będzie rywalizował z polskimi czempionami Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim, oraz skoczkini wzwyż Maria Lasitskene, która powalczy o zwycięstwo z będącą w coraz lepszej formie Kamilą Lićwinko. Kolejne gwiazdy to giganci rzutu dyskiem: dwukrotny wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski, powalczy z aktualnym mistrzem świata i Europy Litwinem Andriusem Gudziusem oraz mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Niemcem Christophem Hartingiem.

 W poprzednich latach było tak: wszyscy przyjeżdżali po mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, igrzyskach olimpijskich, teraz będą oczekiwać na najważniejsze starty. Kibice pożegnają naszych kadrowiczów. Mam nadzieję, że polecą do Kataru, by walczyć o wiele medali – dodał organizator.

Niemniej ciekawie będzie na bieżni, na której zaprezentują się m.in. Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Aktualni mistrzowie Europy w biegach na 800m i 1500m wystartują na Stadionie Śląskim na nietypowym dystansie 1000 metrów. Celem będzie m.in. rekord Polski – ten od trzech lat wynosi 2:14,30 i należy do Lewandowskiego.

 Jeśli ktoś nie będzie chciał startować na swoim dystansie może rywalizować na krótszym. Umożliwimy to, by przeciwnicy nie wiedzieli do końca w jakiej formie znajdują się biało-czerwoni. Rywalizacja najlepszych z najlepszymi czyni cuda. Może będzie jakiś rekord – stwierdził ojciec zmarłej Kamili Skolimowskiej.

Polskim sprinterom szyki będzie chciał pokrzyżować Amerykanin Clayton Murphy, medalista olimpijski z Rio de Janeiro. Szybkością po raz kolejny będzie chciał zaimponować Jamajczyk, rekordzista w liczbie biegów na 100 metrów poniżej dziesięciu sekund Asafa Powell. Poza tym kibice obejrzą: Justynę Święty-Ersetic, Karolinę Kołeczek, Ewę Swobodę czy Sofię Ennaoui.

 

Transmisja zmagań 14 września od godziny 16:00 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

Plan transmisji:

Początek studio: od godziny 16:00 w TVP 1, TVP Sport, w TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Komentatorzy: Jarosław Idzi, Sebastian Chmara

Reporter: Kacper Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *