101 tys. widzów podczas transmisji ceremonii wręczenia Orłów 2018 w Canal+

Ponad 101 tysięcy widzów – tyle osób zasiadło przed telewizorami w dniu wręczenia najważniejszych Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Tegoroczną galę śledziło 96,5 tys. widzów na kanale CANAL+ i ponad 5 tys. widzów w CANAL+1. CANAL+ już drugi raz transmitował wieczór rozdania nagród.
 

 
Jesteśmy dumni, że CANAL+ drugi rok z rzędu został oficjalnym nadawcą ceremonii Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, szczególnie z powodu jubileuszu. Tegoroczna oglądalność jest o 40 tys. wyższa, niż w ubiegłym roku, a widzowie poznali laureatów nagród prosto z anteny CANAL+. Uczestnictwo w tak prestiżowej gali, jaką są Orły, dodatkowo potwierdza, że nasza kinematografia jest odzwierciedleniem najlepszej jakości i wysokiej klasyANNA LIMBACH-URYN, DYREKTOR DZIAŁU PROGRAMOWEGO NC+.
Niekwestionowanym zwycięzcą wieczoru został film, będący koprodukcją CANAL+  – „Cicha noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego, uzyskując aż 11 nominacji i otrzymując 10 statuetek, w tym Orły dla najlepszego filmu 2017 roku, a także za najlepszą reżyserię, scenariusz oraz najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński) i najlepszy dźwięk (Jerzy Murawski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński). Również do aktorów „Cichej nocy” powędrowały nagrody – Dawid Ogrodnik został wyróżniony za pierwszoplanową kreację, Agnieszka Suchora i Arkadiusz Jakubik za role drugoplanowe.
Do tegorocznych nagród nominowane były również produkcje i koprodukcje CANAL+, m.in.: „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej i „Volta” w reżyserii Juliusza Machulskiego, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny – „BELFER. Sezon 2” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i Macieja Bochniaka.
Polskie Nagrody Filmowe Orły to jedne z najbardziej prestiżowych oraz pożądanych trofeów rodzimej kinematografii. W tym roku, z okazji dwudziestolecia przyznawania statuetki, Fundacja Legalna Kultura ogłosiła Plebiscyt na Najlepszy Polski Film Dwudziestolecia. Widzowie wyłonili spośród filmów, które zdobyły Orły w kategorii Najlepszy Film w latach 1999-2017 Romana Polańskiego i film „Pianista”.
Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowało 61 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a członkowie Akademii wybierali spośród 48 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów.
Powtórkę gali będzie można obejrzeć w CANAL+ w niedzielę 1 kwietnia o godz. 11:25 oraz w CANAL+ FILM w sobotę 7 kwietnia o godz. 17:45. Zapis ceremonii dostępny jest również w nc+ GO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *