12-calowe Chromebooki do sal lekcyjnych zaprezentowane na BETT 2019

Nowe Chromebooki 512 i Spin 512 to urządzenia dające uczniom jeszcze więcej możliwości pracy nad wspólnymi projektami. Dzięki funkcjom takim jak podwójna kamera internetowa, przyjazna dzieciom klawiatura i ekran dający większą przestrzeń sprawdzą się chociażby podczas zajęć prowadzonych w szkołach. Notebooki zostały zaprezentowane przez Acer podczas targów BETT Londyn 2019.

 

Łatwiejsza praca

Wyświetlacz w nowych Chromebookach Acer cechuje współczynnik proporcji 3:2, dzięki którym uczniom będzie pracować się jeszcze wygodniej – za sprawą większej o 18 proc. przestrzeni poziomej, w porównaniu do równie szerokiego wyświetlacza o proporcjach 16:9. Dzięki temu uczniowie mogą wyświetlić więcej informacji, map czy zdjęć na jednym ekranie. Warto dodać, że 12-calowy wyświetlacz HD ma rozdzielczość 1366 x 912 i wykorzystuje technologię IPS.

To jednak nie wszystko – ekran dotykowy Chromebooka Spin 512 został wykonany ze szkła Corning Gorilla Glass z powłoką antybakteryjną, co chroni go przed zarysowaniami, ale też drobnoustrojami. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy w grupie lub dla uczniów, którzy używają go nie tylko w klasie.

Ekran Chromebooka 512 można rozłożyć do 180 stopni i korzystać z niego w różnych okolicznościach – kładąc go chociażby płasko na szkolnej ławce, dzięki czemu łatwiej wspólnie pracować i dzielić się materiałami z innymi uczniami w trakcie zajęć.

Chromebooki będą dostępne również w wersji dotykowej. Chromebook 512 posiada mechanicznie mocowane klawisze, które trudno wyjąć i uszkodzić w szkole, ale jednocześnie łatwo wymienić w serwisie albo podczas naprawy.

Chromebook Spin 512 może być wyposażony w kamerę o rozdzielczości 8 MP skierowaną w inną stronę niż na użytkownika komputera, a z kolei standardowo zamykany Chromebook 512 ma opcjonalną kamerę 5 MP, dzięki czemu uczniowie mogą wykonywać zdjęcia i filmy na potrzeby szkolnych projektów. Dodatkowo uczniowie mogą łączyć się z innymi uczniami za pośrednictwem wideoczatów oraz za pomocą usługi Google Hangouts. Kamera internetowa znajduje się nad wyświetlaczem.

Nauka tam, gdzie tego chcesz

Chromebook Spin 512 posiada zawiasy obrotowe 360 stopni, dzięki czemu dotykowy ekran może być używany jako tablet – chociażby do czytania e-booków. Jest on też wyposażony w rysik EMR, który pozwala uczniom zapisywać pomysły i tworzyć projekty graficzne, a także korzystać z aplikacji i stron internetowych. Rysik można bezpiecznie schować, gdy nie jest potrzebny.

Bateria działa do 12 godzin

Oba modele, Chromebook Spin 512 oraz Chromebook 512, zapewniają długą pracę na baterii – aż do 12 godzin. Chromebooki Acer wykorzystują procesory 8. generacji Intel Pentium Silver N5000 lub czterordzeniowe procesory Intel Celeron N4100. Dodatkowo Chromebook 512 oferuje dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N4000.

Łatwość łączenia i przenoszenia

Studenci dzięki łączności Intel Gigabit WiFi 2×2 802.11ac MU-MIMO będą mieli zawsze szybkie i stabilne połączenie z Internetem. Bluetooth 4.2 lub jeden z dwóch portów USB 3.1 Typ C Gen 1 można wykorzystywać do szybkiego przesyłania danych z prędkością do 5 Gb/s oraz podłączania do zewnętrznego ekranu. Chromebooki wyposażone są także w porty USB 3.0.

Łatwe w instalacji i zarządzaniu

Nauczyciele i administratorzy mogą wykorzystać możliwości łatwiejszej aktualizacji czy konfigurować aplikacje – jest to prostsze dzięki zarządzaniu nowymi Chromebookami przez przeglądarkę. Gniazdo Kensington Lock pozwala z kolei łatwo je podłączyć chociażby w pracowniach komputerowych.

Urządzenia Acer z systemem Chrome obsługują logowanie wielu użytkowników, dzięki czemu każdy z uczniów może zalogować się na swoje konto z pewnością, że jego projekty, konto Gmail oraz inne informacje są bezpieczne. Nawet wtedy, jeśli Chromebook zostałby zgubiony lub skradziony. Nowe Chromebooki w pełni obsługują sklep Google Play, dając uczniom dostęp do milionów aplikacji na systemy Android i Chrome – w tym tych do nauki, ale i rzecz jasna do rozrywki.

Dostępność

Chromebooki będą dostępne dla klientów edukacyjnych i komercyjnych w Polsce od drugiego kwartału 2019 roku. Ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *