MediaZapowiedzi TV

Czerwiec na kanale Epic Drama

Czerwcowa ramówka kanału Epic Drama to pasjonujące i trzymające w napięciu epickie opowieści. Tutaj nie ma kompromisów i fakt ten pozostaje niezmienny.

 

 

Jamestown

Gatunek: Polityka i władza

Premiera: niedziela 9 czerwca, godz. 20:00

Rok: 2018
Sezon 2: 8 x 60 min
Twórcy: Bill Gallagher
Obsada: Naomi Battrick, Niamh Walsh, Sophie Rundle, Max Beesley, Claire Cox, Patsy Ferran, Jason Flemyng, Dean Lennox Kelly, Stuart Martin, Luke Roskell, Ben Starr, Matt Stokoe

Druga seria to kontynuacja opowieści o życiu trzech kobiet: Jocelyn, Alice i Verity, zmagających się z wyzwaniami związanymi z budowaniem nowego życia w pięknym, ale groźnym miejscu. Jamestown rozwija się dynamicznie: kwitnie handel, a plantacje tytoniu zaczynają przynosić mieszkańcom bogactwo. Spokój i dobrobyt nie potrwają jednak długo, a osadnicy wkrótce znowu znajdą się w centrum mrożących krew w żyłach wydarzeń.

Dojdzie do zdrady i porwania, pojawią się też Hiszpanie. Przybyli do Jamestown robotnicy z Angoli muszą porzucić swoje marzenia o niezależności. Rodzą się nowe romanse, tłumione pragnienia i wielkie miłości. Zyski przynoszą także kontakty z tubylcami, ale nikt nie zrezygnuje bez walki ze swojego udziału w bogactwach Wirginii. Trwa walka o władzę w mieście, a polityka wpływa na całą jego społeczność. Budowa nowego domu w Nowym Świecie nie jest łatwa — czy kolonistom uda się zachować czyste sumienia?

Wielu twórców serialu „Jamestown” i występujących w nim aktorów regularnie pojawia się także w innych produkcjach dostępnych na kanale Epic Drama, takich jak „Poldark – Wichry losu”, „Rozpustnice” czy „Dynastia Tudorów”. Do najwybitniejszych aktorów występujących w tym serialu należą bez wątpienia Sophie Rundle, znana między innymi z roli Lucy z serialu „W kręgu zbrodni”, oraz Burn Gorman, wcielający się w postać majora Hewletta w serii „Szpiedzy Waszyngtona”.

Wersal. Prawo krwi

Gatunek: Polityka i władza

Kontynuacja od niedzieli 2 czerwca, godz. 21:00

Rok: 2017
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: David Wolstencroft, Simon Mirren
Obsada: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Amira Casar, Stuart Bowman

W drugiej serii król Ludwik XIV ma straszny sen: jego wielki pałac w Wersalu rozsypuje się na jego oczach. Tymczasem w rzeczywistości pierwsza faza budowy pałacu jest już ukończona i większość najwybitniejszej francuskiej arystokracji mieszka pod dachem Króla Słońce, tocząc nieustanną walkę o wpływy i przewagę nad innymi.

Narkotyki, hazard i alkohol są wszechobecne, wielmoże zaczynają truć się nawzajem, aby tylko zbliżyć się do króla i wspiąć kilka szczebli wyżej po społecznej drabinie. Zaślepiony namiętnością do swojej kochanki, markizy de Montespan, Ludwik nie chce słuchać rad Kościoła i najbliższych doradców. Otoczony przez mrok i demoralizację wyrusza w końcu na wojnę przeciwko swojemu największemu wrogowi — Wilhelmowi Orańskiemu. Aby ocalić swoją wizję Wersalu, król będzie musiał odnaleźć drogę do światła i odkupienia…

Twórcy serialu, Simon Mirren i David Wolstencroft, to doświadczeni autorzy serii kryminalnych — pracowali między innymi przy realizacji tak znanych i wielokrotnie nagradzanych produkcji, jak „Tajniacy”, „Zabójcze umysły” czy „Budząc zmarłych”. Ich talent tchnął nowe życie w historię króla Ludwika XIV i sprawił, że opowieść o Wersalu stała się wciągającym thrillerem.

Wielkie kino

W każdą sobotę czerwca, od soboty 1 czerwca, godz. 21:00

Marzyciel (106 min)

Dobry agent (167 min)

Ostatni Mohikanin (112 min)

Uśmiech Mony Lizy (117 min)

Wielkie kino na kanale Epic Drama! W czerwcu zobaczymy cztery kolejne klasyczne produkcje. 1 czerwca, w filmie „Marzyciel”, poznamy historię życia Jamesa M. Barriego, twórcy postaci Piotrusia Pana.

Tydzień później, w dramacie „Dobry agent”, przyjrzymy się początkom działania CIA w historii luźno opartej na prawdziwych wydarzeniach, opowiadających o przygodach współtwórcy tej agencji, Edwarda Wilsona.

15 czerwca zapraszamy na klasyczną filmową opowieść „Ostatni Mohikanin”, opartą na powieści Jamesa Fenimore’a Coopera i jej kinowej adaptacji z 1936 r. 22 czerwca nadamy „Uśmiech Mony Lisy”, film w reżyserii Mike’a Newella, znanego z takich produkcji jak „Cztery wesela i pogrzeb” czy „Donnie Brasco”.

Film opowiada o losach młodej, wyzwolonej nauczycielki historii sztuki w żeńskim college’u, która namawia swoje uczennice do samodzielnego myślenia i dokonywania własnych wyborów życiowych.

Maraton tajemnic

Przez cały dzień, w każdą niedzielę od niedzieli 9 czerwca

Endeavour: Sprawy młodego Morsa

Sprawy Frankie Drake

Zagadki kryminalne panny Fisher

Detektyw Murdoch

W czerwcowe niedziele zapraszamy na najlepsze seriale kryminalne z całego świata, które dostarczą widzom rozrywki i zapewnią dreszcz emocji. Będziemy śledzić przygody sprytnej Phryne Fisher i jej przyjaciół, Jacka i Dot, a także przyjrzymy się sprawom, nad którymi pracuje młody inspektor Morse wraz z detektywem Fredem Thursdayem.

Poznamy również kolejne śledztwa Williama Murdocha i doświadczymy niezwykłego talentu detektywistycznego Frankie Drake, Trudy Clarke, Mary Shaw i Flo Chakowitz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *