MediaZapowiedzi TV

Lipiec na kanale Discovery Science

Discovery Science latem odkrywa tajemnice lotów kosmicznych oraz pokazuje że, zwykłe rzeczy to niezwykłe wynalazki.

 

 

TAJEMNICE LĄDOWANIA NA KSIĘŻYCU

Lądowanie na Księżycu było jednym z największych wyczynów w dziejach ludzkości. Ta wielka podróż trzech legendarnych astronautów wystawiła na wielką próbę ludzki rozum oraz inwencję. Czy człowiek naprawdę stanął na Księżycu?!

W kolejnych latach pojawiło się wiele teorii, które twierdziły, że to osiągnięcie było jedną z największych mistyfikacji w historii. W tej fascynującej serii programów zespół ekspertów i śledczych przesłucha kluczowych świadków tego zdarzenia oraz podda wnikliwej analizie dostępne dowody. Czy uda się oddzielić prawdę od fikcji?

Od niedzieli, 21 lipca, godzina 11.00

ZWYKŁE RZECZY – NIEZWYKŁE WYNALAZKI

Współczesny świat staje się coraz bardziej zautomatyzowany i zmechanizowany, a my jako właściciele czy użytkownicy różnego rodzaju sprzętów coraz mniej wiemy o produkcji rzeczy, które otaczają nas na co dzień.

Zapraszamy na kolejną porcję programów z fantastycznej serii, która przedstawia wielkie osiągnięcia inżynierii i techniki. Przekonamy się, że wiele przedmiotów, z których korzystamy w XXI wieku, jest wynikiem bardzo skomplikowanych procesów produkcji i wymaga zaawansowanych technologii. Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak przebiega produkcja z pozoru bardzo prostych, ale niezbędnych w codziennym życiu rzeczy.

Od poniedziałku, 22 lipca, godzina 21.00

APOLLO 11: ZAGINIONE NAGRANIA

W lipcu 1969 roku 600 milionów ludzi obserwowało, jak Neil Armstrong dokonuje „wielkiego skoku dla ludzkości” na powierzchni Księżyca. Za tymi legendarnymi dziś zdjęciami, kryje się nieznana historia.

Twórcy tej fascynującej serii, która powstała we współpracy z NASA, przedstawiają szczegółowy przebieg tej niezwykle odważnej misji, wykorzystując niepokazywany do tej pory materiał filmowy. Lądowanie na Księżycu było z pewnością jednym z najsłynniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości, ale okazuje się, że wciąż jeszcze możemy się wiele na ten temat dowiedzieć.

Zapomniane taśmy odsłonią nam kulisy zmagań inżynierów i naukowców. Pokażą, pod jaką presją było trzech astronautów, którzy mieli spełnić marzenia i nadzieje całego narodu, a może nawet świata. Ta filmowa wyprawa w przeszłość przypomni nam tamte czasy.

Od niedzieli, 28 lipca, godzina 14.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *