Yieldbird zrealizował kampanię programmatic audio w playerach online Grupy Radiowej Agory

Yieldbird, firma specjalizująca się w optymalizacji zasobów reklamowych wydawców, we współpracy z agencją Resolution z Grupy OMD, przeprowadziła kampanię wykorzystującą reklamę audio sprzedawaną w modelu programatycznym. Działania reklamowe dla klienta z segmentu motoryzacyjnego premium były prowadzone na powierzchniach należących do Grupy Radiowej Agory.

 

 

 

 

Spotów klienta agencji Resolution mogli wysłuchać odbiorcy audycji radiowych i podcastów w playerze online Radia TOK FM i internetowego radia Tuba FM. Reklamy zostały przygotowane w formacie MP4, zgodnie ze standardem VAST (emitowane jako preroll i postroll), a także jako MP3 w standardzie VAST. Ich zakup w modelu programatycznym pozwolił na zastosowanie szeregu opcji targetowania, zbliżonych do tych dostępnych w reklamie wideo i display, oraz na wykorzystanie danych tzw. 1st i 3rd party data.

– Bardzo dobre wyniki kampanii, zadowolenie klienta, jak i wypracowany przez nas skuteczny proces prowadzenia tego typu działań sprawiły, że teraz naszym celem będzie zwiększenie skali udziału emisji programatycznych w przychodach Grupy Radiowej Agory. Chcemy również popularyzować takie rozwiązania wśród pozostałych wydawców, z którymi współpracujemy, a którzy dysponują powierzchnią audio w interneciemówi Tomasz Kryń, Head of Programmatic Premium w firmie Yieldbird.

Ponad 20 mln osób w Polsce codziennie słucha radia, a około 20% polskich użytkowników internetu regularnie słucha podcastów*. Mimo to liczba kampanii audio sprzedawanych w modelu programatycznym jest nadal niewielka. Jak podkreślają eksperci Yieldbird i Resolution, wynika to z niskiej świadomości korzyści, jakie może dać reklamodawcom automatyzacja zakupu reklam w kanale audio. Problemem są również wymagające aspekty techniczne związane z obsługą tego typu emisji.

– Rosnąca potrzeba optymalizacji i personalizacji emisji reklamowych po stronie reklamodawców w kolejnych kanałach takich, jak audio, TV czy OOH, stanowi zarówno szansę, jak i wyzwanie dla wydawców internetowych. Zakup programatyczny daje możliwość efektywniejszej monetyzacji posiadanych powierzchni, ale jednocześnie stwarza konieczność zaangażowania dodatkowych zasobów oraz poszerzania kompetencjiwyjaśnia Tomasz Kryń.

Yieldbird  to spółka specjalizująca się w optymalizacji zasobów reklamowych. Konsekwentnie zwiększa skalę działalności – rozwija innowacyjne usługi oraz produkty dedykowane zwiększaniu przychodów reklamowych wydawców w ekosystemie programmatic. Firma zatrudnia ponad 90 analityków, programistów, specjalistów ds. sprzedaży, wydajności i obsługi, którzy współpracują z ponad 250 wydawcami w ponad 40 krajach świata. Yieldbird jest certyfikowanym partnerem Google, a w 2017 i 2018 roku został jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej według zestawienia „Technology Fast 50 Central Europe” Deloitte.

Głównym udziałowcem Yieldbird jest Agora S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *