Sport w TVTVP

#Zostańwdomu. W środę pokażemy pożegnanie Kazimierza Deyny z Legią

Trwa czas wzmożonej ostrożności ze względu na pandemię koronawirusa Covid-19. Pomagamy w akcji #zostańwdomu i dla naszych widzów serwujemy wybrane wydarzenie sportowe. W pierwszym głosowaniu zwyciężył pożegnalny mecz Kazimierza Deyny w barwach Legii. Retro TVP Sport poświęcone spotkaniu warszawian z Manchesterm City o 17:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji.

 

 

 

Walka była naprawdę zacięta, a toczyła się na Facebooku TVP Sport. Ostatecznie pożegnanie Deyny zebrało nieznacznie więcej głosów (37,5%) niż słynny rewanżowy bój Widzewa Łódź z Brondby Kopenhaga (36,5%) w eliminacjach Ligi Mistrzów. Najmniejszym uznaniem cieszyło się spotkanie Lecha Poznań z Barceloną (26%) w Pucharze Zdobywców Pucharów.

Spotkanie Legia Warszawa – Manchester City z 1979 roku pokażemy w środę 17 marca o 17:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji. Oto krótkie wprowadzenie.

Ponad 40 lat temu po raz ostatni przed warszawską publicznością zagrał Kazimierz Deyna. “Kaka” trafił do Legii w 1966 roku, spędził w niej 12 lat i napisał kawał historii stołecznego klubu. Po roku od przenosin na Wyspy powrócił na Łazienkowską i oficjalnie pożegnał się z kibicami. Spotkanie obserwowało z trybun 25 tysięcy kibiców, a Legia zwyciężyła 2:1.

To oczywiście nie koniec naszych głosowań w ramach #zostańwdomu. We wtorek pojawi się nowe, w którym wybrać będzie można pozycję wyemitowaną w czwartek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *