MediaTVPZapowiedzi TV

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w TVP Kultura z dźwiękiem immersyjnym 5.1.4

Od piątku, 14 października TVP Kultura transmituje wszystkie przesłuchania 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w najwyższej jakości dźwięku immersyjnego 5.1.4. Technologia ta umożliwia odbiór koncertu w domu przed telewizorem w sposób zbliżony do odbioru na żywo w sali koncertowej, ze wszystkimi subtelnościami w interpretacji i sposobie wykonywania utworów przez uczestników Konkursu i towarzyszącą im orkiestrę. Za produkcję i realizację telewizyjną Konkursu odpowiada Centrum Kultury i Historii TVP.

 

Tegoroczny Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w jakości dźwięku immersyjnego 5.1.4 jest dostępny dla widzów TVP Kultura, którzy oglądają transmisje w naziemnej telewizji cyfrowej na multipleksie DVB-T2 z HEVC (Mux 6). Podczas transmisji widzowie mogą wybrać na telewizorze preferowany format dźwięku poprzez odpowiednie ustawienie głośników wewnętrznych telewizora oraz głośników zewnętrznych kina domowego lub soundbara. By skorzystać z technologii dźwięku immersyjnego, należy się upewnić, że posiadany sprzęt, w tym telewizor, spełniają standardy DVB-T2, H.265/HEVC, Dolby AC-4 oraz standard technologii odbioru Dolby Atmos. Multipleks 6 naziemnej telewizji cyfrowej jest dostępny w całej Polsce.

Natomiast widzowie oglądający transmisje Konkursu w TVP Kultura na multipleksie 8 (Mux 8) naziemnej telewizji cyfrowej mają do wyboru dźwięk stereo i dźwięk 5.1. W przypadku operatorów kablowych i satelitarnych rodzaj nadawanego sygnału zależy od operatora.

We wtorek, 18 października rozpocznie się trzeci i finałowy już etap przesłuchań w ramach 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Najlepsi młodzi wirtuozi wystąpią tym razem z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, pod dyrekcją Łukasza Borowicza. W ich wykonaniu usłyszymy jeden z koncertów patrona Konkursu, Henryka Wieniawskiego (I Koncert skrzypcowy fis-moll, op. 14 lub II Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22),
a także jeden z koncertów skrzypcowych Beethovena, Brahmsa, Dvořáka lub Mendelssohna.

Na finałowe występy młodych wirtuozów zapraszają TVP Kultura, TVP Kultura 2 i Centrum Kultury
i Historii TVP, które odpowiada za produkcję i realizację telewizyjną Konkursu.

W dniach 18-20 października transmisje rozpoczynają się codziennie o godz. 17:45 w TVP Kultura
i TVP Kultura 2. W czwartek, 20 października po zakończeniu przesłuchań, wspólnie z Agatą Kwiecińską i Adamem Rozlachem, gospodarzami studia konkursowego TVP, zaprosimy widzów na Noc z Wieniawskim. Oczekując na werdykt jury, przypomnimy najciekawsze fragmenty tegorocznych występów. Z kolei rozdanie nagród i uroczysty Koncert Laureatów zobaczymy w piątek, 21 października o godz. 18:45.

Wszystkie transmisje II i III etapu Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego można oglądać w TVP Kultura i TVP Kultura 2

Fot. konkurs.wieniawski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *