1,7 mln widzów – rekordowe otwarcie serialu „Święty” w Czwórce

Blisko 1,7 mln widzów oglądało wczorajszą premierę serialu „Święty”, a Czwórka w czasie jego emisji była trzecią najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Miejsce na podium zapewniły Czwórce udziały na poziomie 11,3% wśród wszystkich widzów oraz 8% grupie komercyjnej.

 

 

 

 

Jeszcze lepszy wynik, bo aż 12,3% udziałów w rynku i pozycję wicelidera w paśmie uzyskała Czwórka w grupie 16-29 – wśród młodych widzów przed trzydziestką „Święty” wyprzedził m.in. „Hotel Paradise”.

Debiut nowej produkcji z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem okazał się najlepszym otwarciem serialu w historii Czwórki, przewyższającym kilkukrotnie premiery takich hitów jak „Policjantki i Policjanci” czy „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”

„Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli… sołtysa! Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Serial można oglądać na antenie Czwórki od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20 zaraz po „Policjantkach i Policjantach”.

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” znaleźli się m.in.: Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska.

Reżyserem „Świętego” jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza – Błażej Przygodzki, a producentką – Monika Galliot Salińska.

Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *