56% wyższa wydajność od konkurencji na bazie ARM i x86 – nowe maszyny wirtualne Google Cloud z 3 gen AMD EPYC

Firmy AMD i Google Cloud ogłosiły wprowadzenie nowych instancji T2D, czyli nowej rodziny maszyn wirtualnych dla Google Compute Platform.

 

Są to rozwiązania napędzane wyłącznie przez 3 generacji procesory AMD EPYC™, dzięki czemu oferują aż o 56% wyższą całkowitą wydajność i o 42% lepszy współczynnik ceny do wydajności w porównaniu do wirtualnych maszyn ogólnego przeznaczenia w ofercie jakiegokolwiek wiodącego dostawcy publicznej chmury obliczeniowej – czy to na bazie procesorów ARM czy konkurencyjnych x86.

Instancje T2D to idealne rozwiązanie dla mocno obciążanych obliczeniami i aplikacjami biznesowymi serwerów stron www, skonteneryzowanych mikrousług, przetwarzania danych, rozbudowanych aplikacji Java i innych.

Na blogu Google mogą Państwo dowiedzieć się więcej o testach porównawczych i wrażeniach firm Twitter i Snap z pierwszych testów T2D w swoich zadaniach. Wspomniane tam są dwucyfrowe wzrosty w porównaniu do tego, co obecnie jest przez te firmy używane. Zapraszamy też do zapoznania się z informacjami prasowymi AMD i Google, które przedstawiają dalsze szczegóły i partnerów, którzy wdrożyli już nowe instancje T2D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *