DVB-TMediaZapowiedzi TV

Wielkanoc w Nowa TV: Filmowe przeboje i duża dawka humoru

W tym wyjątkowym czasie dla widzów kinowe klasyki i kabaretowa zabawa. Święta Wielkanocne można spędzić „W pogoni za szczęściem”, oglądając dwie części filmu „Spider-Man” lub przy innych klasykach kina familijnego. Wśród propozycji także „Królowie nocy” oraz „La Bamba”. Do tego „Kabaret na żywo” i… show na wypasie, czyli „Jabbar na żywo!”.

 

Święta Wielkanocne to idealny czas, aby spędzić go w gronie najbliższych. Błogie chwile odpoczynku najlepiej wykorzystać na wspólne oglądanie ulubionych filmów, które przypadną do gustu każdemu członkowi rodziny. O pozytywną atmosferę przy świątecznym stole zadbają także artyści z „Kabaretu na żywo”.

WIELKA SOBOTA, 16 KWIETNIA 2022 r.

„Karate Kid 2” godz. 15:00
Zobacz także: 18 kwietnia o godz. 11:30

Mistrz karate Kesuke Miyagi otrzymuje wiadomość, że jego mieszkający na Okinawie ojciec jest umierający. W drodze do Japonii towarzyszy mu jego uczeń, Daniel LaRusso. Miyagi opuścił rodzinny kraj przed czterdziestu laty, kiedy to miłość do tej samej kobiety, Yukie, poróżniła go z najlepszym przyjacielem, Satem. Wówczas jego kolega uważał, że jedynym rozwiązaniem jest pojedynek na śmierć i życie. Miyagi, nie chcąc stawać z nim do pojedynku, postanowił na zawsze wyjechać. Po dotarciu na wyspę Kesuke przekonuje się, że jego dawna ukochana wciąż jest samotna, a dawny przyjaciel nadal pała do niego ogromną nienawiścią. Tymczasem Daniel zakochuje się w pięknej Japonce Kumiko.

Kabaret na żywo godz. 17:30 i 19:20
Zobacz także: 17 kwietnia o godz. 17:30 i 19:20

Program „Kabaret na żywo” tchnie w naszych widzów niezbędną do życia solidną dawkę śmiechu i dobrego humoru. Każdy z kabaretowych wieczorów będzie doskonałą okazją do prezentacji najdowcipniejszych premierowych i hitowych skeczy i piosenek na wybrany temat. Gospodarzem i prowadzącym każdego wieczoru będzie inny kabaret, który do udziału w programie zaprosi kilku wykonawców.

„Królowie nocy”godz. 21:00

Bobby Green, menedżer nocnego klubu El Caribe na Brooklynie, nieoczekiwanie ląduje w samym środku niebezpiecznych wydarzeń. Lokal, w którym pracuje należy bowiem do potężnego rosyjskiego mafiosa, Marata Bużajewa. Okazuje się, że Green to panieńskie nazwisko jego matki. Naprawdę nazywa się Grusinsky, a jego brat Joseph i ojciec Albert to zaangażowani, prawi oficerowie wydziału policji. Gdy dowiadują się oni o narkotykowych interesach załatwianych w El Caribe, namawiają Bobby’ego do współpracy, ten jednak odmawia. Wkrótce potem policja aresztuje jednego z rosyjskich gangsterów. Odwetem jego kompanów ma być zlikwidowanie Grusinskich. Bobby musi opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu…

„W pogoni za szczęściem”godz. 23:20
Zobacz także: 17 kwietnia o godz. 21:00

Wzruszający dramat oparty na autobiograficznej książce „króla Wall Street”, Chrisa Gardnera w gwiazdorskiej obsadzie. Akcja rozpoczyna się w San Francisco, w 1981 roku. Sprzedawca Chris Gardner ledwie wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia traci mieszkanie, a jego żona odchodzi od niego. Kobieta wyjeżdża do Nowego Jorku, zostawiając mu pod opieką pięcioletniego syna, Christophera. Chris postanawia się nie poddawać. Chociaż jest skazany na tułaczkę, stara się stworzyć synkowi namiastkę domu. Nie ustaje też w poszukiwaniu lepszej pracy. Zależy mu na takiej, która nie tylko zapewniłaby mu godne życie, ale i spełniła jego zawodowe marzenia.

WIELKA NIEDZIELA, 17 KWIETNIA 2022 r.

„I kto to mówi”godz. 15:30
Zobacz także: 18 kwietnia o godz. 13:50

Księgowa Mollie zachodzi w ciążę ze swoim pracodawcą. Ponieważ kochanek jest żonaty, kobieta decyduje się samotnie wychowywać dziecko. W dniu porodu bezinteresowną pomocą służy jej sympatyczny taksówkarz James Ubriacco. Niebawem zaprzyjaźniają się. Nowy znajomy często ją odwiedza i pomaga jej w opiece nad maleństwem. James, mimo swojej lekkomyślności, wydaje się znakomitym kandydatem na tatę dla malucha. W tym momencie w życiu Mollie ponownie pojawia się jednak biologiczny ojciec chłopca. Oryginalny pomysł wykorzystany w filmie polega na tym, że wydarzenia komentuje kilkumiesięczne niemowlę.

„La Bamba”godz. 23:20

Biografia Ritchiego Valensa, gwiazdora rock and rolla późnych lat pięćdziesiątych. Kalifornia, rok 1957. Nastoletni Ritchie pochodzi z biednej meksykańskiej rodziny. Chłopak marzy o karierze muzycznej. Swoje pragnienie realizuje, występując na potańcówkach. Podczas jednej z takich imprez jego talent dostrzega menedżer znanej wytwórni płytowej, Bob Keene. Pierwszy singiel i występ w telewizji przynosi Valensowi sławę i pieniądze. Wkrótce jego przeboje śpiewa cała Ameryka. Zawrotna kariera Ritchiego trwa dwa lata. W przygotowaniu ścieżki dźwiękowej do filmu brał udział meksykański muzyk Carlos Santana.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 18 KWIETNIA 2022 r.

„Spider-Man”godz. 15:50

Nastoletni Peter Parker przeistacza się w superbohatera pod wpływem ukąszenia przez radioaktywnego pająka. Kiedy jego ukochany wuj zostaje brutalnie zamordowany przez włamywaczy, Peter przysięga sobie, że użyje swoich ponadnaturalnych sił, aby pomścić jego śmierć. Znany odtąd jako „Spider-Man”, Peter rozpoczyna walkę ze światem zbrodni, co doprowadzi go wkrótce do konfliktu ze złowrogim Zielonym Goblinem.

„Spider-Man 2”godz. 18:30

Minęły dwa lata o czasu, kiedy spokojny chłopak o łagodnym usposobieniu, Peter Parker, odszedł od swojej ukochanej, z którą związany był od wielu lat – Mary Jane Watson. Wtedy to właśnie podjął decyzję, że życie jego będzie podporządkowane nie uczuciom lecz odpowiedzialności za “ludzkość”, na której rzecz będzie działał jako Spider-Man. W drugiej części filmu przed Peterem stają nowe wyzwania, musi bowiem zmierzyć się z potężnym Doktorem Octopusem znanym również jako „Doc Ock”.

„Kabaret na wypasie, czyli Jabbar na żywo!”od godz. 21:00 (4 odcinki)

Propozycja dla miłośników dobrego humoru. Do wspólnej zabawy zaprasza Marcin „Jabbar” Wójcik, współtwórca kabaretu Ani Mru-Mru i programu „Nowa Rewia Kabaretowa”. Artysta zasłynął skeczami, w których wyśmiewa się zarówno ze zjawisk społecznych, jak i politycznych. Zaskarbił sobie sympatię widzów takimi scenkami jak „Koniec świata” czy „Jabbar wróży”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *