Radio

2 grudnia Radio Maryja świętować będzie 32. rocznicę powstania (wideo)

W służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – to misja Radia Maryja. W przyszłą sobotę, 2 grudnia, świętować będziemy 32. rocznicę powstania toruńskiej rozgłośni.

 

– 32 lata temu, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, z zamierzeniem, żeby w to święto powstało, ono rozpoczęło działalność. Dwie małe stacje, bo tylko tyle nam dalitak ten moment wspomina założyciel i dyrektor rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

 

Radio Maryja obecne jest na całym świecie. Jego słuchacze tworzą Rodzinę Radia Maryja. Pani Wanda Cichocka od 30 lat prowadzi biuro Radia w Białymstoku. Przez cały czas aktywnie włącza się we wszystkie inicjatywy związane z toruńską rozgłośnią.

– Byliśmy na wszystkich rocznicach powstania Radia Maryja. Co roku mamy pielgrzymki młodzieży, dzieci, PKRD i lipcową dla całej rodziny Radia Maryja oraz rocznicowa. To pięć pielgrzymek, które są z Radia Maryjawylicza Wanda Cichocka.

Także i w tym roku biuro z Białegostoku będzie miało swoją reprezentację w trakcie uroczystości z okazji rocznicy powstania Radia Maryja. Od 2003 roku przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łozinie funkcjonuje koło przyjaciół rozgłośni, Pan Jerzy zaczął słuchać Radia w samochodzie, teraz jest członkiem Rodziny Radia Maryja.

– Radio Maryja dało mi bardzo dużo, można powiedzieć, że dokonało mojej transformacji duchowej, wewnętrznej, powrót do korzeni, powrót do wiarypodkreśla.

Radio Maryja wielbi słowo Boże, jest miejscem wspólnej modlitwy, ale i merytorycznej dyskusji. Daje otwartą przestrzeń na swobodną wypowiedź.

– Katecheza, modlitwa, i kontakt z ludźmi. Tu jest komunikacja, ludzie ze sobą rozmawiają, otwarty mikrofon, niech telefonują. Powiedział ktoś coś, a ten drugi ma inne zdanie – tak jak w rodzinach. W rodzinach ludzie dyskutują, rozmawiają, wtedy wychodzi dobro, szukają prawdy, trzeba po prostu chcieć znaleźć prawdęwskazuje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tę prawdę trzeba odkrywać we wszystkich aspektach naszego życia, stąd bogata oferta programowa zawarta w ramówce Radia Maryja. Każdy ze słuchaczy ma swoje ulubione audycje.

– Codziennie słucham Radia, słucham wszystkich wiadomości, które podają z Torunia, „Rozmowy Niedokończone” i różne modlitwy, różaniec jest codzienniezaznacza pan Lucjan, członek Rodziny Radia Maryja.

Za tę codzienną posługę Radia Maryja wszyscy słuchacze wspólnie będą mogli podziękować w następną sobotę, 2 grudnia. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu odbędą się uroczystości z okazji 32. rocznicy powstania rozgłośni. Początek o godzinie 12.00. Centralnym punktem będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego, ks. abp. Wacława Depo. Przewidziano także część artystyczną w postaci koncertu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

źródło. TV Trwam News

foto. Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *