2. liga: GKS Katowice – Skra Częstochowa w TVP Sport

Niezwykle interesująco zapowiada się mecz 29. kolejki 2. ligi. W Katowicach spotkają się zespoły walczące o awans. GKS podejmie Skrę Częstochowa.

 

Rywalizacja o awans do 1. ligi wchodzi w decydującą fazę. Na zaplecze Ekstraklasy bezpośrednio awansują dwa najlepsze zespoły 2. ligi. Trzeci zostanie wyłoniony po barażach, w którym udział wezmą drużyny z miejsc 3-6. Wszystko wskazuje na to, że w czołowej szóstce na koniec sezonu zobaczymy GKS Katowice i Skrę Częstochowa.

Piłkarze z Bukowej zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 53 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że rozegrali jak na razie tylko 24 spotkania. Częstochowianie plasują się na piątej pozycji, mając 45 „oczek” zgromadzonych w trzech meczach więcej.

Faworyt sobotniego starcia jest zatem znany. Co prawda GKS przegrał w poprzednim spotkaniu 0:1 ze Zniczem Pruszków, ale wcześniej odniósł cztery kolejne zwycięstwa. W słabej formie jest Skra, która przegrała trzy ostatnie starcia w 2. lidze. Na wygraną czeka od początku kwietnia.

Goście nie są jednak na straconej pozycji, co pokazuje wynik meczu w rundzie jesiennej. W październiku częstochowianie wygrali u siebie 1:0. O wyniku przesądził gol w doliczonym czasie drugiej połowy strzelony przez Piotra Noconia.

GKS Katowice – Skra Częstochowa. Gdzie oglądać mecz 2. ligi? Szczegóły transmisji

Kiedy? sobota 24 kwietnia

O której? 18:30

Transmisja: 18:25 – TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Marek Motyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *