2. liga: Motor Lublin – Olimpia Elbląg w TVP Sport

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się kolejna seria gier w 2. lidze. Jak w każdej kolejce na antenach TVP Sport pokażemy jedno spotkanie. Tym razem wybór padł na mecz Motoru Lublin z Olimpią Elbląg.

 

2. liga wróciła do gry w ostatni weekend lutego. Od tego czasu na antenach Telewizji Polskiej transmitowaliśmy już dwa spotkania z trzeciego szczebla rozgrywkowego. W obu z nich pokazywaliśmy Chojniczankę Chojnice.

W najbliższej kolejce wybierzemy się do Lublina, by pokazać mecz miejscowego Motoru z Olimpią Elbląg. W kolejnych tygodniach również nie zabraknie transmisji z drugoligowych boisk. Co najmniej jedno spotkanie z każdej kolejki będzie transmitowane w TVP Sport oraz online. Przed nami jeszcze dziewiętnaście serii gier. Warto pamiętać, że w sezonie 2020/21 w drugiej lidze występuje nieparzysta liczba drużyn – 19. Jedna z nich pauzuje w danej kolejce.

Motor Lublin nie najlepiej rozpoczął rundę wiosenną. W pierwszej kolejce w 2021 roku przegrał ze – znajdującą się w strefie spadkowej – Olimpią Grudziądz (0:1). W następnej serii gier piłkarze Marka Saganowskiego zrehabilitowali się jednak za tę porażkę, ogrywając po golu Piotra Ceglarza Znicz Pruszków. Przed 20. kolejką mają 25 punktów i zajmują dziesiątą lokatę w tabeli.

Tak dobrze, jak beniaminkowi 2. ligi, nie wiedzie się graczom z Elbląga. Olimpia w dotychczasowych dziewiętnastu spotkaniach zgromadziła dwadzieścia oczek i zajmuje czternastą lokatę. W tym roku piłkarze Jacka Trzeciaka są jednak niepokonani. W pierwszym spotkaniu w 2021 roku, po trafieniu Wojciecha Zyski, wygrali z KKS Kalisz, a w drugim zremisowali bezbramkowo z Wigrami Suwałki.

Motor Lublin – Olimpia Elbląg, 21. kolejka 2. ligi. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: czwartek, 11 marca o godzinie 19:30

Transmisja: 19:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentarz: Hubert Bugaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *