Platforma Canal+/ Canal+ PolskaPolecaneSport w TV

2. Liga Żużlowa w Canal+!

GKSŻ informuje, że platforma Canal+ nabyła prawa telewizyjne do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Umowa została podpisana na trzy lata. Nowa umowa gwarantuje transmisję z jednego meczu każdej kolejki. Za każdym razem takie spotkanie będzie rozgrywane w sobotę o 14:00.

 

– Mamy do czynienia z przełomowym wydarzeniem, bo pierwszy raz w historii kluby drugoligowe zarobią na transmisjach telewizyjnych. Poza tym Canal+ gwarantuje jakość. To również było ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzjicieszy się przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Warto również dodać, że nigdy wcześniej konkurs ofert na prawa telewizyjne do 2. Ligi Żużlowej nie cieszył się taką popularnością.

– Takiego zainteresowania i tylu chętnych nie było nigdy w historii. To świadczy o tym, że ligowy żużel rozwija się na wszystkich poziomach. Jestem przekonany, że rozgrywki w sezonie 2022 dostarczą kibicom wielkich emocji, bo druga liga już dawno nie zapowiadała się tak pasjonująco – wyjaśnia Piotr Szymański.

Warto dodać, że platforma Canal+ dysponuje także prawami do PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi. To oznacza, że od tej pory cały polski ligowy żużel znajduje się w rękach jednego nadawcy, który ma ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu transmisji na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *