2 nowe procesory AMD EPYC i superkomputer Uniwersytetu Stuttgarckiego

Firma AMD ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do oferty 2 nowych procesorów z rodziny 2 generacji AMD EPYC. Procesor AMD EPYC 7662 to piąty model o 64 rdzeniach, a AMD EPYC 7532 to 32-rdzeniowa jednostka z pamięcią podręczną L3 o pojemności 256 MB.

 

 

 

 

Oba te nowe produkty zostały właśnie udostępnione w ofercie serwerów Dell EMC PowerEdge R6515, R7515, R6525, R7525 i C6525, a także Supermicro A+ z wyłączeniem „Big Twin”. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na blogu AMD.

Jednocześnie dzisiaj także nastąpiła inauguracja superkomputera „Hawk” na Uniwersytecie Stuttgarckim, który złożony jest z ponad 5000 węzłów obliczeniowych i osiąga teoretyczną moc na poziomie 26 PetaFLOPS. Czyni to go jednym z najszybszych klastrów HPC na Świecie, jakie są zaprojektowane do badań nad energią, klimatem, mobilnością i zdrowiem.

 

Superkomputer ten został zbudowany w partnerstwie z firmą HPE i wykorzystuje znakomitą wydajność i unikalną funkcjonalność 2 generacji procesorów AMD EPYC 7742), która pozwala naukowcom i badaczom na uruchamianie złożonych symulacji szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. To największa instalacja wykorzystująca 2 generacji procesory AMD EPYC w Niemczech i jedna z największych w całym rejonie EMEA.

Więcej danych technicznych o tym superkomputerze znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *